1x01 - Yankee White (Air Force One):

V prezidentském letadle Air Force One umírá mladý důstojník námořnictva. Agenti z námořní vyšetřovací služby se rozhodnou vzít vyšetřování do vlastních rukou, z čehož agenti FBI rozhodně nemají radost a snaží se jim v tom zabránit. NCIS v čele s agentem Gibbsem přesvědčí ke spolupráci agentku tajné služby Kate Todd. Musí zjistit, jestli byla důstojníkova smrt přirozená, nebo zda náhodou nešlo o pokus o atentát na samotného prezidenta.

1x02 - Hung Out to Dry (Pád z výšky):

Během tréninku mariňáků se jednomu z nich neotevře padák a on spadne přímo do auta, ve kterém jsou dva teenageři, Je na místě mrtvý. Gibbs se svojí partou zjištuje, že nešlo pouze o nešťastnou náhodu, ale o úkladnou vraždu a že vrah manipuloval s padáky. Dostat jeho přiznání ale nebude jednoduché...

1x03 - Sea Dog (Mořský vlk):

Moře vyplaví mrtvé tělo námořníka. Poblíž se také najdou těla dvou pašeráků drog. Zdá se, že oba případy spolu souvisí. Gibbs ale odmítá uvěřit, že mrtvý námořní důstojník měl s obchodem s drogami cokoli společného. Při vyšetřování vyjdou na povrch i jiné, mnohem závažnější skutečnosti, které mohou mít nedozírné následky.

1x04 - The Immortals (Nesmrtelní):

NCIS vyšetřuje případ smrti námořníka, jehož tělo bylo nalezeno na dně moře ve slavnostní uniformě, dokonce s mečem. Agenti přijdou na to, že mrtvý námořník byl závislý na počítačové hře, kterou hrál po síti. Musí zjistit, kdo další s ním byl do hry zapojen a jak daleko by zašel při odvetě v reálném světě.

1x05 - The Curse (Kletba):

Poručík vojenského námořnictva je pohřešován již takřka deset let. Nikdo už nedoufal, že by se mohl vynořit, nebo že by se alespoň podařilo najít jeho ostatky, když přijde zpráva o jistém ?lovci jelenů?, u něhož se voják našel. Tým NCIS se okamžité vydává na místo za záhadným lovcem. K jejich úděsu najdou už jen mumifikovanou mrtvolu hledaného poručíka. Před vyšetřovateli stojí těžký úkol. Musí zrekonstruovat celý příběh, který se možná udál už před desíti lety a především musí zjistit, co se stalo s jedním milionem dolarů, které měl pohřešovaný na své lodi.

1x06 - High Seas (Širé moře):

Agent NCIS, který pracoval s Gibbsem (ještě před Tonym), požádá Gibbsův tým o pomoc. Na letadlové lodi vyšetřuje případ námořníků, kteří úmírají následkem předávkování drogami. Tito vojáci ale nikdy předtím s drogami problém neměli a ani v jejich lékařských záznamech se důkaz o požívání drog nenašel.

1x07 - Sub Rosa (Pod pečetí mlčenlivosti):

V barelu kyseliny na vojenské základně bylo nalezeno rozložené lidské tělo. Ducky a Abby přijdou na to, že to byl námořník. Gibbs zjistí, že žádný z členů námořnické posádky na okolních lodích není pohřešovaný. Dojde mu, že jedna z ponorek má na palubě podvodníka, který se za námořníka jen vydává. Gibbs a jeho tým musí přijít na to, na které ponorce se dotyčný nachází a jaký je jeho nekalý plán.

1x08 - Minimum Security (Minimální ostraha):

Vojenský překladatel se vrací ze zálivu Guantanamo do USA. Na této cestě umírá a přijde se na to, že v žaludku pašoval smaragdy a zemřel následkem rozsáhlých vnitřních zranění způsobených právě těmito drahými kameny. Agent z NCIS se vydávají na Kubu. Tam přijdou na to, že překladatel pracoval pro vězně z Afghánistánu, který má v plánu zavraždit dalšího zadrženého.

1x09 - Marine Down (Hlas ze záhrobí):

Vdova po námořním důstojníkovi obdrží na pohřbu telefonát. Volajícím je údajně její mrtvý manžel. NCIS začne vyšetřovat, zda nešlo jen o špatný vtip. Ukáže se, že se někdo snaží okolnosti smrti majora Kidwella a také jeho kolegy majora Pearyho zatajit. Byli spolu na tajné misi a nikdo nechce prozradit, co se s nimi stalo. Tým exhumuje Kidwellovo tělo a přijdou na to, že major zemřel hroznou smrtí za velmi podezřelých okolností. Nyní se musí snažit zjistit, zda druhý major žije a jestli je způsob jak ho zachránit.

1x10 - Left for Dead (Pohřbená zaživa):

Šokované ženě se podaří vyhrabat z hrobu. Neví, co se s ní stalo, ztratila paměť. Také neví, proč se ji někdo snažil zabít, pamatuje si pouze, že na palubě nějaké námořní lodi je bomba. Tým ? především Kate ? se snaží ženě pomoci navrátit paměť, ale při vyšetřování se ukáže, že ne všichni jsou tím, kým se zdají být.

1x11 - Eye Spy (Špehoun v oblacích):

Dva pracovníci CIA se v noci baví tím, že vládním satelitem sledují opalující se dívku na pláži. Náhodou zpozorují i vraždu námořního důstojníka. Ten byl technickým poradcem v programu na výrobu jedné armádní zbraně. Agenti NCIS případ vyšetřují, ale agenti ze CIA jim nevycházejí ani trochu vstříc.

1x12 - My Other Left Foot (Má druhá levá noha):

Tým NCIS je přivolán k nezvyklému případu, V popelnici je nalezena lidská noha s tetováním, které je typické pro námořníky. Ducky zjistí, že člověk, kterému noha patřila zemřel tak před 24 hodinami. Lékařské záznamy ale potvrzují, že noha patřila mariňákovi, který byl prohlášen za mrtvého už před dvěmi lety. Hlavní podezřelou z vraždy se stává námořníkova nevlastní sestra, která před lety vědomě identifikovala nepravé tělo.

1x13 - One Shot, One Kill (Jedna rána, jedna smrt):

Tým vyšetřuje vraždu důstojníka, který pracoval jako náborčí a sháněl nové rekruty pro námořnictvo. Důstojník byl zastřelen z dálky sniperem, který na místě činu zanechává pírko. Stejná vražda se stane I na jiném místě úplně stejným způsobem ? je zavražděn další náborčí. Gibbs riskuje svůj život, aby snipera, který se z neznámého důvodu mstí, dopadl.

1x14 - The Good Samaritan (Milosrdný samaritán):

Zubař z námořnictva na silnici zastaví, aby pomohl jinému motoristovi, který má problémy s autem. Je však zastřelen. NCIS vyšetřuje tuto vraždu s pomocí místní šerifky, Charley. Přijdou na to, že se stala i podobná vražda civilního zaměstnance námořnictva. Ten právě prodělával komplikovaný rozvod a první podezřelou z vraždy je jeho žena. Ta má však perfektní alibi.

1x15 - Enigma (Enigma):

Gibbsův bývalý vojenský velitel jej kontaktuje a požádá o setkání. Ukáže se, že je podezřelý z krádeže velké finanční částky. FBI se ho snaží najít a pokouší se k tomu využít Gibbse. Tento plán jim však nevyjde. Gibbs kvůli svému bývalému veliteli riskuje kariéru a dokonce i vlastní život. Je totiž přesvědčen o jeho nevině.

1x16 - Bete Noire (Noční můra):

Do pitevny NCIS se vloupe terorista, který se snaží najít a zničit důkazní materiály. Drží jako rukojmí Ducky, jeho asistenta Geralda i Kate. Geralda dokonce postřelí do ramene. Gibbs, Tony a celá NCIS se snaží zjistit co nejvíc o okolnostech případu, o který se terorista zajímá. Postřelenému Geraldovi hrozí, že přijde o ruku, pokud nedostane včasnou pomoc. Záchranná operace ale neproběhne podle plánu.

1x17 - The Truth Is Out There) (Na pravdu se přijde):

V nelegálním night clubu se najde mrtvé tělo mariňáka. Zjistí se, že měl ve svém bytě schovanou velkou sumu peněz. Tým NCIS vyšetřuje všechny možnosti ? od vydírání až po smrt zapříčiněnou pouze nehodou. Stopy vedou k námořníkovým kolegům, kteří byli v klubu s ním a jejichž výpovědi se až nápadně shodují. Jaké je ale jejich tajemství?

1x18 - UnSEALed (Odhalení):

Tým hledá bývalého námořníka speciální jednotky, který utekl z vězení. Byl obviněn z dvojnásobné vraždy své ženy a jejího údajného milence. Nikdy se však k vraždě nepřiznal a obhajoval svoji nevinu. Nyní se na útěku snaží najít skutečného vraha své ženy a pomstít se. Nejdříve kontaktuje svého syna, kterého dokonce hlídají agenti z NCIS, ale proti jeho tréninku nemají šanci ? opět se mu podaří utéct. Gibbsův tým jej musí dopadnut dříve, než svou pomstu vykoná.

1x19 - Dead Man Talking (Svědectví mrtného muže):

Agent NCIS Pacci je brutálně zavražděn. Gibbs a jeho tým začnou vyšetřovat případ, na kterém mrtvý agent v poslední době pracoval. Zavražděný agent měl ve svém těle schovaný čip s fotkami, které odhalovaly nové stopy. Jedná se o starý nevyřešený případ krádeže mnoha miliónů dolarů. Do případu byl zapleten námořník, který se údajně zabil při automobilové nehodě. Peníze se nikdy nenašly. Stopy případu vedou k jedné ženě, která skrývá nejedno tajemství ? a agent DiNozzo se dostane do nezáviděníhodné situace.

1x20 - Missing (Únos):

Námořní důstojník má schůzku s reportérkou a hned po ní se ztratí a nikdo netuší, kam se poděl. Během vyšetřování vyjde najevo, že už tři bývalí členové jeho jednotky jsou po smrti. Hlavní podezření padne na jejich velícího důstojníka. NCIS musí najít pohřešovaného dříve, než bude pozdě. V sázce je i život Tonyho, který byl během vyšetřování taktéž unesen.

1x21 - Split Decision (Jeden nebo druhý):

V lese se najde mrtvý námořník, jehož tělo je naraženo na pahýl stromu. Gibbs a jeho tým začnou hledat vražednou zbraň a vraha. Případ je zavede až do zástavárny, ve které se nelegálně překupují i armádní zbraně. Tam narazí na agentku ATF Melindu, která také doufá, že případ vyřeší. Gibbs se s její pomocí snaží proniknout až mezi překupníky nelegálních zbraní. Ale plán se poněkud zvrtne.

1x22 - A Weak Link (Slabý článek):

Při výcviku mariňáků se jednomu z nich utrhne skoba, on spadne ze skály a zabije se. Všechno ukazuje na to, že to byla nehoda. NCIS ale přijde na to, že jeho výstroj byla vyměněná za vybavení z měkčího materiálu, tudíž šlo o jasný úmysl. Důležitá akce armády je pozastavena a hrozí, že bude zrušena, pokud se nenajde vrah. NCIS musí přijít na to, co se skutečně stalo.

1x23 - Reveille (Pomsta):

Gibbs je čím dál tím víc posedlý myšlenkou dopadnout Ariho, teroristu, který se vloupal do NCIS a postřelil ho. Netuší, že Ari a jeho lidé z organizace Hamas mají v plánu zaútočit na prezidenty USA a Izraele. Týmu se podaří identifikovat Ariho a konečně se dozvídají něco o jeho minulosti. Netuší však, že Ari mezitím unesl Kate.

2x01 - See No Evil (Nevidím zlo):

Manželka a slepá devítiletá dcerka vojenského kapitána jsou uneseny. Únosce požaduje 2 milióny dolarů z vládních účtů. Drží kapitána v jeho kanceláři a dění sleduje pomocí web kamery. Gibbs vymyslí, jak dostat ke kapitánovi mikrofon. Gibbs kapitánovi poradí, že má žádat navrácení své dcery jako projev dobré vůle. Abby a McGee zatím využívají svých extra počítačových schopností, napojí se na počítač únosce a snaží se určit jeho polohu.

2x02 - The Good Wives Club (Klub dobrých manželek):

Při stavebních pracích na jedné ze základen námořnictva dělníci objeví mumifikovanou mrtvolu ženy. Z dalšího vyšetřování vyplývá, že ten, kdo nechal ženu zemřít v podivném krytu ? vězení, určitě v současnosti týrá tímto hnusným způsobem další oběť. Díky drobnému hmyzu policisté objeví, že vrah se mohl přesunout pouze na čtyři další možné základny. Policisté zjistí, že pouze na jedné z nich je pohřešována mladá žena. Policisté z dalšího šetření zjistí, že pachatelem je vojenský kaplan. Po tomto zjištění je už jen otázka času ženu najít.

2x03 - Vanished (Zmizelý / Zmizení):

Na poli, kdesi v západní Virginii, je nalezen opuštěný vrtulník Kobra. Piloti jsou pohřešováni a místní venkované tvrdí, že je unesli mimozemšťané. Gibbsovi lidé však brzy najdou mrtvolu a předpokládají, že se jedná o jednoho z pilotů. Druhý pilot se mezitím najde živý. Evidentně neví nic o tom, proč jeho kolega odletěl s vrtulníkem sám. Vzorky DNA z těla mrtvého však odhalí, že mrtvý byl bratrem pohřešovaného pilota. Když ještě Gibbs zjistí, že v údolí, kde se vrtulník našel, panuje letitý spor, pochopí, že pilot se přišel pomstít za smrt svého bratra. Skládačku doplní Kate, když zjistí, že mrtvý čekal s místní dívkou dítě. Její otec se nemohl smířit s tím, že ona otěhotněla z člověkem z druhé strany údolí. Problém vyřešil tím, že ho upálil. Gipps naštěstí pomstychtivého pilota včas odhalí, a tak zabrání další tragedii.

2x04 - Lt. Jane Doe (Mrtvá neznámá):

Dva námořníci najdou v Norfolku na námořní základně tělo mrtvé a znásilněné dívky. Policisté, kteří případ vyšetřují, jsou překvapeni informací lékaře, který jim sdělí, že zavražděná byla zabita stejným způsobem jako žena před deseti lety. Další zkoumání potvrdí, že sperma nalezené u oběti se také shoduje. Lékař, který u sebe stále nosí urnu první mrtvé, celou záležitost velmi těžce prožívá. Agentům se naštěstí podaří zjistit totožnost druhé mrtvé a i pracovnice v laboratoři odvede dobrou práci, podaří se jí dokázat, že DNA ze spermatu se shoduje s DNA vlasů možného podezřelého. Jenže ten je už několik měsíců mrtev. Sperma mohl podstrčit pouze ten, kdo měl přístup do laboratoře.

2x05 - The Boneyard (Pohřebiště):

Na námořní základně v prostoru pro zkušební bombové útoky najdou tělo civilisty. Zjistí se, že takto se mafie zbavuje svých svědků a nepohodlných lidí již léta. Gibbs se dozví, že mrtvý muž byl agent FBI a pracoval v utajení. Agent FBI Fornell je obviněn ze spolupráce s mafií a uvězněn. Svou vinu popírá, Gibbs mu věří a pokusí se udělat vše pro jeho záchranu. Prvním krokem je odhalení skutečného informátora mafie, který pracuje uvnitř samotné FBI.

2x06 - Terminal Leave (Zbylá dovolená):

Agenti vyšetřují pumový útok na bývalou elitní pilotku, které už dlouhou dobu vyhrožuje Al Kajda za její údajné zabití deseti civilistů v Afghánistánu. Gibbs se svým týmem je však v poněkud nevýhodné situaci. Je rozhodnuto, že vyšetřování případu povede hlavně FBI a oni mají ženě zajistit bezpečnost. Spolupráce je poněkud problematická, a tak Gibbs musí vyšetřovatelku FBI výhrůžkou o předání informací tisku donutit k vydání podezřelého. Poté už není problém zadržet ostatní členy teroristické skupiny. Jenomže teprve pak Gibbs pochopí, že ženu se vedle profesionálních vrahů snažil zabít i nějaký amatér...

2x07 - Call of Silence (Tiché volání):

Do budovy NCIS se dostaví Ernie Yost, starý muž, válečný veterán z druhé světové války, nositel nejvyššího vyznamenání za chrabrost. Tento muž žádá Gibbse, aby byl zatčen za to, že zabil svého přítele. Údajně ho měl utlouct svou pistolí. Gibbsovi se celá situace a mužovo přiznání nezdá, považuje ho za výplod staré mysli. Naneštěstí se o situaci dozví vyšetřovatelka z JAGU a trvá na vyšetření událostí. Gibbs musí vytvořit imaginární rekonstrukci za použití starých dokumentárních filmů, aby dokázal, že muž svého přítele sice zabil, ale jednalo se o ránu z milosti, která měla především zachránit ostatní muže.

2x08 - Heart Break (Selhání srdce):

V nemocnici námořnictva dojde ke vznícení pacienta po operaci srdeční chlopně. NCIS je k případu přivolána, aby vyšetřila, zda se jednalo o nešťastnou náhodu nebo o mnohem závažnější situaci. Díky pitvě se zjistí, že šlo o vraždu. Z této vraždy je podezřelý námořník, který měl s obětí, jež byla jeho velitelem, spory. Tento námořník se také ze svého pracoviště ztratí a když ho lidé z NCIS najdou, spáchá před nimi sebevraždu. Další vyšetřování však odhalí, že pacient byl už v době vznícení mrtvý.

2x09 - Forced Entry (Neoprávněné vniknutí):

Laura Rowenová (jejíž manžel voják je za mořem ve službě) postřelí a vážně zraní neznámého člověka, který v noci vniknul do jejího domu a ohrožoval ji. Gibbs a Kate však najdou maily, které dokazují, že útočníka nejspíš znala a psala si s ním nemravné maily a v nich ho k sobě dokonce pozvala. McGee a Abby začnou podrobněji zkoumat její počítač a zjistí, že s ním bylo manipulováno ... Abby však zjistí, že žena žádné e-maily nepsala. Tým se pustí do dalšího vyšetřování, při kterém zjistí, že žena, která se vydává za sestru postřeleného, je známá násilnice a muž je její komplic. Se svými oběťmi se seznamuje právě skrze internet.

2x10 - Chained (Pouta):

NCIS pracuje na krádeži velkého množství starožitností z Iráku. Jde o sochy a jiná umělecká díla v ceně miliónů dolarů. Jelikož má podezřelého, ale nemá ony starožitnosti, nechá onoho muže v doprovodu Dinnosy utéci z vězeňského převozu. Gibbs doufá, že uprchlík dovede Dinnosu ke svému komplici. Při této riskantní operaci má Tony u sebe GPS lokátor, ale ten se namočí a přestane fungovat. Část plánu sice vyjde, ale Gibbs s Kate zjistí, že uprchlík je mnohem nebezpečnější, než vypadá. Má za sebou několik podříznutých obětí. Gibbs s Kate se snaží co nejrychleji vystopovat uprchlíky, bojí se o Dinnosu. Ten nejenom že objeví starožitnosti, ale ochrání i sebe...

2x11 - Black Water (Tajemné jezero):

Známý soukromý detektiv najde v jezeře auto pohřešovaného poručíka námořní pěchoty, dědice mnohamilionové firmy. Právě v tuto chvíli se do vyšetřování zapojí NCIS. První důkazy naznačují, že muž byl zastřelen a poté auto s mrtvolou spadlo do jezera. Slavný detektiv se už vidí jako majitel milionové odměny za dopadení vraha. Tím má být bratr oběti. Gibbsovi se však důkazy nezdají a tak vše znovu důkladně prověří. Z vraždy se náhle dle nových důkazů stane autonehoda a slavný detektiv čelí žalobě z manipulace s důkazy.

2x12 - Doppelgänger (Dvojník):

NCIS začíná vyšetřovat údajnou vraždu poddůstojníka, počítačového experta. Telefonní operátor byl svědkem údajné vraždy ve chvíli, kdy muži telefonoval. Lidé z NCIS však zjistí, že vražda byla fingovaná. Muž právě pracoval na počítačovém programu pro námořní zdravotní službu a skrze tento program dokázal ukrást velké množství léků. Policisté se pustí muži po stopě, muže však najdou skutečně zavražděného. Jeho údajný komplic a spolubydlící však tvrdí, že muže zabil nějaký kolega oběti z práce. Gibbs dalším šetřením postupně vyloučí podezřelé a zbývá mu pouze žena, která se mu velmi líbila.

2x13 - The Meat Puzzle (Skládanka):

Patologu Duckymu se podaří dát dohromady části několika těl, která byla nalezena v barelech. Ducky přijde na to, kdo mrtví muži jsou - jedná se o státního zástupce, soudce a šerifa, kteří s Duckym před 10ti lety objasnili případ znásilnění a vraždy a poslali vraha za mříže. Gibbs tuší, že Ducky je v nebezpečí. Pošle Kate a Tonyho, aby hlídali Duckyho a jeho poněkud senilní matku. Bohužel se jim ho uhlídat nepodaří. Gibbs musí vraha najít dříve, než se Ducky stane příští obětí. Stopy vedou do pohřebního ústavu, který vlastní matka onoho pachatele. Gibbs a jeho lidé přijdou v poslední chvíli.

2x14 - Witness (Svědek):

Náhodná svědkyně, programátorka Erin Kendallová zahlédne z okna svého bytu útok na námořního důstojníka v protějším domě a nahlásí ho na policii. Na základě tohoto hlášení se na místo dostaví NCIS. Policisté nic na místě údajného napadení nenajdou a vzdávají se vyšetřování. Ne tak Gibbs, ten pověří McGeeho, aby vyslechl svědkyni. Na základě její výpovědi a důkladného prozkoumání místa agenti zjistí, že muž měl dvojí identitu. Když se zanedlouho najde i tělo námořníka, je výpověď svědkyně potvrzena. Svědectvím je však vražda právě oné svědkyně. McGee, který byl náhodným svědkem vraždy, se rozpomene, že vrah nosí hodinky na pravé ruce. Jeho popis a popis hodinek se nápadně podobá domovníkovi z domu prvního zavražděného. Následuje zatčení.

2x15 - Caught on Tape (Vražda v přímém přenosu):

Na výletě v horách zemře poddůstojník námořní pěchoty, který si vyjel kempovat s manželkou a kamarádem. Někdo mu rozbil hlavu basebalovou pálkou a shodil ho ze svahu ve chvíli, kdy filmoval ráno v horách. NCIS zjistí, že muž měl večer před svou smrtí spor s tulákem, který bydlel v přívěsu ve stejném kempu. Jenže pozornosti vyšetřovatelů neujdou ani manželka a kamarád. Nahrávka z kamery dokazuje, že měli mezi sebou o hodně bližší vztah, než se snaží, aby to vypadalo. Gibbs dá oba milence do stejné místnosti pro výslech a doufá, že jeden z nich (nebo oba) jsou za námořníkovu smrt odpovědní a usvědčí se navzájem. I Abby má před sebou těžký úkol - musí obnovit záznam na kameře, která se zničila když námořník padal z útesu - zachytila totiž část toho, co se stalo. Abby však dokáže s nahrávkou dále pracovat a tím usvědčí tuláka.

2x16 - Pop Life (Noční život):

NCIS je přivolána k vraždě mladé poručice. Zprvu vše vypadá, že mladík, který se ženou spal, ji ubodal. Další vyšetřování však ukáže, že muž říká pravdu, že žena, se kterou se probudil, není ženou, se kterou do postele šel spát. Jako další možná varianta vyšetřování přichází v úvahu podivný konkurenční boj mezi nočními kluby, muž totiž v jednom z nich pracuje. Gipps též pochopí, že majitel druhého klubu považuje své zaměstnankyně za osobní majetek. Mrtvá byla sestrou jedné jeho zaměstnankyně a sestra ji chtěla pomoci se z tohoto podivného zaměstnání dostat. Pravda je však jiná. Žena zabila svou sestru a vše nastražila tak, aby se tímto činem zbavila své sestry i odporného majitele klubu.

2x17 - An Eye for an Eye (Oko za oko):

NCIS vyšetřuje odkud se vzal balíček pro agenta námořnictva. Měl šokující obsah - pár modrých očí. Omylem balíček otevře sousedka a je to pro ni šok. NCIS zjistí, že poddůstojník, který mezitím spáchal sebevraždu, byl napojen na pravodajského lektora z vojenské fakulty, bývalého agenta, který nyní pracuje jako podnikatel v Paraguayi. Tento muž, dle zjištění NCIS, má další kšeftíky právě v jižní Americe, v místě, odkud oči byly odeslány. Gibbs se dozví, že tento agent je podvodník a je zapletený do nelegálních aktivit. Proto pošle Tonyho a Kate do Paraguaye, aby ho zatkli. Nebude to ale tak jednoduché, jak se zdálo. Zjistí, že lektor je pedofil a oči patřily zřejmě jeho ?přestárlé? sedmnáctileté ženě. Ve chvíli, kdy Gibbs naléhá na své nadřízené, aby mohl lektora nechat zatknout, neznámý muž z velení nechá lektora zastřelit...

2x18 - Bikini Wax (Vosková stopa):

Na záchodě na pláži, kde právě probíhala soutěž krásy v bikinách, je nalezeno mrtvé tělo námořní důstojnice, která se právě vrátila ze služby. Vyšetřování ukazuje, že dívka vedla dvojí život. Nejenomže sloužila v námořnictvu, ale také usilovala o kariéru modelky a fotila slušné, avšak přesto lechtivé fotky do různých časopisů. První stopa vede k vězni, který se snažil ženě psát milostné dopisy z vězení a byl na ni velmi fixován. A to i v situaci, kdy ona na dopisy neodpovídala. Záznam televizní společnosti ze soutěže však dokáže, že propuštěný vězeň ženu nezabil, že mluví pravdu. Gibbsovi lidé však dokáží, že vrahem byla ženina přítelkyně. Ta ji zavraždila ve chvíli, kdy zjistila, že oběť čeká s jejím přítelem dítě.

2x19 - Conspiracy Theory (Teorie spiknutí):

Námořní důstojnice je zavřena do psychiatrické léčebny poté, co utrpí nervový záchvat. Tvrdila, že ji někdo pronásledoval. Ve chvíli, kdy se NCIS dostaví na místo činu, ženu si vyzvedne její vojenský psychiatr a odveze ji do nemocnice. Gibbsovi se však jeho vysvětlení poněkud nezdá a tak se pustí do vyšetřování. Jeho podezření o to více zesílí v situaci, kdy s pomocí agenta Fornella zjistí, že žena měla vazbu na svého bývalého velitele, v současnosti vyšetřovaného FBI pro podezření z korupce. Ve chvíli, kdy NCIS objeví v domě poddůstojnice, kterou mezitím někdo v nemocnici uškrtil, odposlouchávací zařízení, není už tak těžké dopadnout pachatele.

2x20 - Red Cell (Rudá buňka):

NCIS je přivolána k mrtvole námořníka, veterána, tentokrát přímo na civilní školu. Agenti zjistí, že skupina námořníků zde studuje vyšší matematiku. Zprvu vše vypadá tak, že na škole mariňáci vytvořili tajný klub, jehož hlavním cílem jsou podivné adrenalinové zábavy typu paintball. Dva přátelé se měli mezi sebou pohádat a jeden veterán měl zabít druhého. Ve chvíli, kdy je objeven podezřelý, který je také zavražděný, Gibbs pochopí, že za vším není jen hloupá hra. Abby a McGee objeví v počítačích podezřelých řetězec e-mailů, ve kterých jsou zmínky o záhadné "Rudé buňce". McGee dokáže vystopovat podivného hackera, který prozradí, že za vším byla žena. Gibbs zjistí, že kolegyně zavražděných se jim zmínila, že ji obtěžuje vojenský rektor. Muži se rozhodli na něj uhodit a právě to je stálo život. Rektor jim oběma zlomil vaz.

2x21 - Hometown Hero (Hrdina z malého města):

Poté, co zdravotník jednotky námořnictva padne v palbě nepřítele v Iráku, jeho kamarádka otevře jeho pronajatý sklad. V jeho dodávce se najde kostra dívky, mužovy bývalé kamarádky, která před dlouho dobou zmizela. Muži, který je posmrtně navržen na vyznamenání za statečnost, hrozí označení vraha. To Gipps nechce připustit a dokáže, že vrahem dívky byl její nevlastní otec. Když zdravotník padl, vrah si myslel, že svůj čin hodí na mrtvého.

2x22 - SWAK (Smrtící polibek):

Do NCIS přijde dopis s otiskem rtů na obálce. Právě Dinnoso ho díky své povaze otevře. Z dopisu se vysype bílý prášek. Agenti z doprovodného textu zjistí, že se skutečně jednalo o biologický útok. Gibbsovi lidé jsou v izolaci a lékaři a Abby hledají pachatele a látku, která byla v dopise obsažena. Zjistí, že se jednalo o spory plicního moru. Další vyšetření ukáže, že nakažený je pouze Dinnoso. Mezitím se objeví první stopy po pachateli. Tím je matka údajně znásilněné dívky. Dívka tvrdila, že ji znásilnili nějací námořníci. Matka je ředitelkou laboratoře, která právě pracuje s nebezpečnými viry a bakteriemi. Gibbs však dokáže, že údajné znásilnění si dívka vymyslela. Naštěstí i Dinnoso se začíná uzdravovat.

2x23 - Twilight (Soumrak):

NCIS je povolána k vraždě dvou pilotů námořnictva. Muži byli zastřeleni ve svém autě a jednomu z nich byly useknuty ruce. NCIS zjistí, že jednomu z mužů byla ukradena speciální vysílačka. NCIS také zjistí, že z letecké základny byl ukraden speciální letoun. Letoun je sice pro dnešní potřeby námořnictva zastaralý, pro teroristický útok je však dostatečný. Ve chvíli, kdy Gibbs zjistí, že za vším je známý terorista Ari Haswari, muž pracující pro obě strany, pochopí, že tentokráte jde o skutečný útok na vracející se námořníky z Iráku. Útoku se sice podaří zabránit, při akci však je teroristou zastřelena Cate.

3x01 - Kill Ari: Part 1 (Zabít Ariho 1. část):

Gibbs myslí jen na to, že kulka, která Kate zabila, patřila jemu. Tým sbírá důkazy proti Arimu, a mezitím se všichni těžce vyrovnávají se smrtí Kate. Vypadá to, že Ari má před nimi navrch - zaútočí i na laboratoř, ve které jsou Abby s Tonym. Ředitel NCIS oznamuje Gibbsovi, že odchází na nové místo a představuje mu novou ředitelku, Jenny Sphepherd. Jenny je Gibbsova stará známá, kdysi spolu prožili románek. Arimu se podaří unést Geralda, bývalého Duckyho asistenta. Tak donutí Duckyho, aby za ním přišel ...

3x02 - Kill Ari: Part 2 (Zabít Ariho 2. část):

Gibbs, stále pronásledovaný představami o mrtvé Kate, je rozhodnut zastavit Ariho jednou provždy. Ředitelka Jenny Shepherd však nevěří, že by Ari měl s Kateinou smrtí cokoli společného. Zakáže Gibbsovi stíhání Ariho. Spolu s ředitelkou přišla do NCIS i izraelská agentka Ziva David, která je Ariho nevlastní sestra. Přesto se postaví na stranu Gibbse ve chvíli, kdy on a jeho úhlavní nepřítel stojí tváří v tvář.

3x03 - Mind Games (Vražedné hry):

Guvernér Virginie Gibbsovi přikáže, aby se setkal s několikanásobným vrahem tři dny před jeho popravou. Gibbs jej před deseti lety pomohl usvědčit a nyní má od vraha dostat informace o tom, kam schoval těla dalších obětí. Gibbsův instinkt mu však správně radí, že vrah nemá v plánu místa úkrytu těl odhalit. Přesto se tým NCIS vydává těla hledat. Abby a McGeemu se podařilo přibližně určit místo, kde by se těla mohla nalézat. Když ale dojdou na místo, čeká je nemilé překvapení - najdou tělo ženy, která není mrtvá více než několik dní ...

3x04 - Silver War (Stříbrná válka):

V antropologické laboratoři je před zraky kamer otevře doktorka Burnsová rakev z Občanské války a v ní je nalezena velmi zachovalá mrtvola muže v uniformě Unie.Vedle muže však leží mobil a je zřejmé, že muž zemřel poměrně nedávno. Ziva z Mossadu přichází do NCIS s tím, že tam nyní bude pracovat, samotného Gibbse však tato zpráva překvapí a dochází k ostré výměně názorů se Shephardovou. Ziva musí odevzdat zbraň a její aktivity jsou omezeny pouze na pozorování dění, samozřejmě přijímá tuto skutečnost se značnou nelibostí. Pátrání ukazuje, že muž se snažil z rakve dovolat mobilem pomoc a pravou příčinou jeho smrti bylo udušení. V jeho sejfu jsou pak nalezeny cenné historické artefakty, mumifikovaná ruka se vzácným prstenem a stará mapa. Pracovnice banky vyšetřovatelům NCIS rovněž sdělí, že o sejf se již zajímal i údajný bratr zemřelého a poskytne jim videozáznam s oním mužem. Před budovou banky je pak agentům odcizena mapa vedoucí k pokladu. Ziva však prokáže své mimořádné schopnosti z Mossadu a díky své fotografické paměti dovede vyšetřovatele k místu pokladu. Scházejí se zde milovníci historie a mezi nimi agenti zahlédnou i údajného bratra zemřelého, který před nimi začne utíkat. Na místě ukrytí pokladu Ziva s Duckym přistihne dva muže, jak vyzvedávají poklad pro doktorku Burnsovou, dochází k potyčce, Burnsová si bere Duckyho jako rukojmí. Ziva si však se situací i bez střelné zbraně poradí. Vychází najevo, že Burnsová se onoho muže zbavila proto, že chtěl předat nalezený poklad muzeu. Ziva získává respekt týmu NCIS.

3x05 - Switch (Záměna):

Při hádce po telefonu s manželkou sjede Jerry Smith ze silnice a je nalezen mrtev. Vyšetřovatele k nehodě zavolá samotná manželka, která navíc slyšela střelbu zřejmě z vedle jedoucího vozu. Jaké je však překvapení vyšetřovatelů, když pohřešovaného Jerryho Smithe naleznou živého v práci. Otisky prstů však dokáží, že se nejedná o skutečného Jerryho Smithe, nýbrž Johna Kirbyho. Otázka je, proč si oba muži vyměnili svou identitu. Manželka, která byla provdána za Jerryho teprve tři měsíce, nakonec přiznává, že druhého muže zahlédla, ale že měla zapomenout, že by kdy oba muže spolu viděla. Kirby nakonec promluví. Spolu s Jerrym sloužili v Pearl Harboru, Jerry tehdy svedl nadřízenému Morrisovi manželku a ten je spolu přistihl. Jerryho tato aféra nepálila, protože krátce na to základnu opouštěl. Nicméně ve chvíli, kdy se dozvěděl, že je to právě Morris, kdo se mu má stát jeho novým nadřízeným, a do odchodu z vojenské služby mu chyběly pouhé čtyři měsíce, požádal kamaráda o laskavost. Vyměnili si svou práci s tím, že mu Jerry posílal hotovou práci e-mailem a zároveň vykonával Kirbyho práci, kterou bylo dodávání nelegálního zboží. Podle Kirbyho zřejmě porušil pravidla a prozkoumával obsah beden a jeho šéfové si s ním zřejmě vyřídili celou záležitost po svém. Skutečnost se však ukáže být jiná - Abby přijde na to, že námořník se před smrtí pokoušel zanechat zprávu ve vlastní krvi ...

3x06 - The Voyeur's Web (Voyeurova past):

Tým pátrá po pohřešované manželce jednoho z vojáků sloužících v Iráku, Leane Robertsové. Zdá se, že byla unesena. Nikdo ji neviděl již tři týdny a zadní dveře jejího domu byly vykopnuty. McGee si při prohlídce domu uvědomí, že jeden z pokojů již někdy viděl, a to ve videoklipu zaslaném e-mailem. Na něm byla žena předvádějící striptýz, kterou někdo zezadu napadl a podřezal jí hrdlo. McGee se domníval, že jde o jakýsi vtip. Ukazuje se, že žena v domácnosti si skutečně přivydělávala na internetu a dokonce měla i své webové stránky. Na nich byla i její sousedka Janice Carr. Vyšetřovatelé ji chtějí vyslechnout, ale dům je prázdný, je tam však nalezena krev. Gibbs chce vědět o stránkách všechny podrobnosti a posílá Tonyho a Zivu, aby vyslechli webmastera Cartera Finche. Ten však tvrdí, že o ženách nic neví. Abby dostává nového asistenta Charlese, ale odmítá s ním pracovat. Shephardová rozhodne, aby dostal měsíc na zkoušku. Posléze je nalezeno tělo Janice Carrové a zdá se, že brzy bude nalezena i Leanne. Mezitím manžel Leanne zažádal o neodkladnou dovolenou a vrací se z Iráku domů. Dostal dopis od ženy, že soused Powell objevil její webové stránky a vyhrožuje jí, že všechno řekne manželovi, když s ním nebude spát. Powell připustí, že měl s Leanne poměr, ale vše další odmítá, navíc má prokazatelné alibi. McGee konečně přišel na to, že peníze z webových stránek šly na účet babičky Cartera Finche. Finch je však nalezen v jednom z hotelů zavražděn. Vůně parfému a další stopy jasně vedou k Leanne Robertsové, která svou smrt pouze předstírala.

3x07 - Honor Code (Věc cti):

NCIS kontaktuje šestiletý chlapec Zack, že byl jeho otec Alex Tanner unesen v zábavním parku. Ukazuje se, že otec pracuje pro námořnictvo na tajném projektu Honor a je jediný, kdo má k projektu kód. Chlapec dokáže přesně vylíčit, co se stalo, a popsat oba muže, se kterými otec odešel. Bohužel jeho matka již nežije a není ani nikdo z příbuzných, kdo by si ho vzal k sobě, musejí si ho tedy převzít sociální pracovníci. V úřadě, kde Tanner pracoval, zavládl zmatek, neboť neustále padá počítačová síť, ztrácejí se informace a někdo se do počítače nabourává. Vše je v rukou jednoho člověka ? a to Tannera. Je ohrožena bezpečnost všech dalších složek. Vyvstává otázka, zda je Tanner obětí únosu, nebo zrádcem. Důkazy nasvědčují tomu, že únos je jen podvod a poručík utekl a kód někomu prodal. Gibbsův instinkt mu však říká, že poručík je nejspíš nevinný. Mezitím se mezi Gibbsem a malým synkem poručíka vytváří pouto ...

3x08 - Under Covers (V utajení):

Poté, co se oběťmi autonehody stávají manželé Ranierovi, nájemní vrazi, u nichž jsou nalezeny falešné pasy a pozvánka na ples NCIS, nezbývá Tonymu a Zivě nic jiného, než jejich místo nahradit, aby zjistili, kdo je najal a kdo měl být jejich cílem. Ziva a Tony tak stráví společně nějaký čas v přepychovém hotelu a dochází mezi nimi k jistému sblížení. NCIS shromažďuje všechny informace o mrtvých, aby měli Ziva s Tonym vodítko jak se chovat. Když je pak kontaktuje jejich ?klient?, aby zašli do restaurace na večeři, jsou prostřednictvím zabudovaných kamer přenášeny veškeré záběry hostů přímo k Abby do počítače, aby je mohla analyzovat. Podaří se jim i vysledovat, odkud dotyčný Tonymu volal, nicméně se jim nikoho chytit nepodaří. NCIS pak zjistí, že si je najal Ceasan, nájemný vrah, ale není jasné, proč by si právě on najímal další nájemné vrahy. Posléze je však zřejmé, že Ranierovi nebyli najati k zabíjení, nýbrž měli být cílem. Chtěli totiž skončit se svým ?řemeslem?, neboť čekali potomka. Měli však disk se jmény jejich obětí a klientů, o který jevil mimořádný zájem právě Ceasan. Disk je nakonec nalezen při pitvě ukrytý v oku paní Ranierové. Marcos Ceasan se svými společníky je zatčen.

3x09 - Frame Up (Past):

V Quantiku je objevena zavražděná mladá žena. Nalezená krev, otisky prstů i některé komentáře vedou k závěru, že jedním z hlavních podezřelých je přímo agent Tony. Jeho nadřízený Gibbs však tento názor ani na chvíli nesdílí a rovněž tak Tonyho kolegové, a všichni dělají vše pro to, aby prokázali Tonyho nevinu. Abby se trápí, protože ví, že někdo používá vědu a její schopnosti k tomu, aby Tonyho poslal za mříže. Gibbs je přesvědčen, že se někdo snaží vraždu na Tonyho navléct. Případ přebírá Fornell a jeho FBI. V okruhu možných podezřelých je například i mafiánský boss Mike Macaluso, kterého Tony dostal za mříže, či Georgie Stewart, kterého Tony obvinil z kontaminace krevních vzorků a jemu se v důsledku tohoto zjištění zhroutil celý další život. Ve hře jsou i všechny Tonyho bývalé přítelkyně a řada dalších. Vyšetřování zavede detektivy až ke Carle Johnsonové, jejíž DNA odpovídá DNA oběti. Carla Johnsonová je ale v pořádku...

3x10 - Probie (Zelenáč):

Tým NCIS má zajistit bezpečnost důležitého člověka z námořnictva, který je právě na odchodu z budovy. McGee se ujišťuje, že je vše v pořádku, a u vchodu vidí muže, jak se hádá s někým v autě. McGee se identifikuje, muž se otočí a McGee zahlédne v jeho ruce zbraň a slyší výstřel, zároveň sám vystřelí. Kolegové najdou McGeeho a mrtvé tělo muže. Auto je pryč. Začíná vyšetřování, avšak nenalezne se ani zbraň, ani kulka, které by potvrdily verzi McGeeho. Naopak se zjistí, že obětí je policista pracující v utajení. Metropolitní policie chce vyslechnout McGeeho, Gibbs je proti, nicméně rozhodující slovo má Shephardová, která výslech povolí. McGee u výslechu připustí, že muž možná v ruce žádnou zbraň neměl. Tony a Ziva jdou na Gibbsův pokyn znovu prohledat okolí a tentokrát se jim podaří kulku nalézt. Rovněž najdou propojení na drogového bosse přes partnera oběti a McGee s Gibbsem si s ním jdou promluvit. Ten ale zaútočí na Gibbse a sebere mu zbraň. Protože se Gibbs zdráhá vystřelit, Gibbs přebírá znovu iniciativu a nesprávný postup McGeemu ihned vytkne. Tonyho kontaktuje spermobanka, kam za studentských let prodal své sperma, a Tony se neustále zaobírá myšlenkami, proč ho chtějí a ve svých úvahách dochází i tak daleko, že je zapotřebí některý z jeho orgánů k transplantaci. Ve chvíli, kdy se mu konečně podaří navázat s dotyčnou osobou znovu spojení a dozvídá se pouhý fakt, že o jeho sperma není zájem, bere jeho mužská ješitnost poněkud za své.

3x11 - Model Behaviour (Modelové chování):

Jenny opět rozladilo Gibbsovo chování, když se odmítl zúčastnit slavnostního předávání cen. Ten mezitím již řeší případ modelky Taylor Shaneové, která byla nalezena na plotě v Quantiku, kde se právě natáčela reality show se třemi slavnými modelkami. Příčinou smrti bylo předávkování andělským prachem. Tom Crawley, který bral Taylor jako svou dceru, obvinil jednoznačně z tragédie bývalého přítele modelky, Noaha Kellera, syna velmi vlivného občana. Noah prý naučil Taylor na drogu a také, jak se ukázalo, dívku v Quantiku navštívil. Vzápětí nacházejí vyšetřovatelé mrtvého i Noaha, opět je příčinou předávkování andělským prachem. Odkrývá se rovněž milostný příběh mezi Taylor a seržantem MacManusem, podle jehož slov se chtěli s Taylor brát. Postupně je zřejmé, že oba mladí lidé nespáchali sebevraždu, nýbrž byli zavražděni. Droga jim byla podána v tabáku. Obviněn a zatčen je Tom Crawley, který nesnesl pomyšlení, že by se Taylor vzdala své slibné kariéry kvůli bezvýznamnému mladíkovi. Ke svému činu Crawley využil dívčiny závislosti na nikotinu.

3x12 - Boxed In (V koutě):

Tým NCIS pátrá v loděnicích po pašerácích zbraní a náhle se ocitne v přestřelce, k zemi padá Senegalec a Tony se Zivou se skryjí v jednom z kontejnerů, odkud se pak nemohou dostat. Signál mobilního telefonu nefunguje a tak jim nezbývá než čekat, až je někdo objeví. Kontejner je plný DVDček s filmy, zatímco v druhé části kontejneru agenti objeví dvojité obložení, milióny v padělcích a výbušniny. Zatímco se rozbíhá pátrání, kontejner s Tonym a Zivou se začne přemísťovat. Tonyho napadne označit cestu a vyhazuje z kontejneru bankovky, bohužel je hned za ním jeden ze zaměstnanců přístaviště dychtivě sbírá. Abby se nedaří vysledovat Tonyho a Zivu přes GPS čipy a navázat s nimi spojení, to se však náhodně na krátkou chvíli podaří Gibbsovi, který vyslechne od Tonyho útržky instrukcí, že má sledovat bankovky. Když tedy v areálu objeví muže napěchovaného penězi, vydají se s McGeem cestou, kterou jim muž ukáže, ačkoliv navigace je směřuje jinam. Zločinci však už o Tonym a Zivě vědí a nehodlají je nechat jen tak odejít.

3x13 - Deception (Klam):

NCIS volá žena a oznámí, že byla unesena. Ukazuje se, že měla na starosti tajný převoz nukleárního odpadu a konkrétně plánovala trasy, kudy vlak pojede. NCIS se rozhodla po tomto zjištění vlak zastavit až do doby, než se podaří ženu najít. Ze záznamu začíná být jasné, že je žena zavřena v kufru auta a má tak 12-17 hodin na přežití. Jak se však později zjistí, žena trpí akutní bronchitidou, tudíž se její čas krátí o dalších sedm hodin. Vyšetřovatelé procházejí její záznamy v počítači. Na daný den si žena vzala dovolenou a v 8,30 měla sjednanou schůzku. Veškeré informace v počítači jsou zakódované a není právě lehké se k nim dostat. Ukazuje se, že žena pracovala v neziskové organizaci sledující pedofily na internetu. Na jednom z kamerových záznamů z místa schůzky si vyšetřovatelé všimli značky vozu, který byl tentýž den odcizen. Navíc někdo začal používat její mobil...

3x14 - Light Sleeper (Spáč):

Tým NCIS se právě připravuje na kurz sensitivity, když se dozvídá, že v Quantiku byly zavražděny dvě ženy korejského původu. K vraždě došlo v domě Malcolma Portera a podle prvních známek musely oběti svého vraha dobře znát. Prvním podezřelým se jeví manžel jedné z obětí, pan Porter, ale je to falešná stopa. Vyšetřování se přesune k manželovi paní Dawsonové, který se nedávno popral v klubu. Když si s ním vyšetřovatelé přišli promluvit, zjistili, že jeho žena právě zmizela. Ukazuje se, že všechny tři dámy pocházely z Koreje a vzaly si za manžely americké námořníky v Soulu zhruba ve stejné době, navíc je spojuje kontakt se stejným člověkem, majitelem restaurace. Ten tvrdí, že Dawsonová pochází ze Severní Koreje, že je to špiónka a že ženy zemřely proto, že o ní sbíraly na jeho žádost informace. NCIS varuje manžela, že se s ním manželka možná spojí a bude ho chtít zabít. Ten však záležitosti s tajnou agentkou nevěří. Dawsonová se s ním skutečně spojí a ukáže se celá pravda.

3x15 - Head Case (Head Case):

NCIS odhalí nelegální obchod s náhradními díly, který provozují mariňáci. V kufru jednoho auta najdou lidskou hlavu. Při vyšetřování vyloučí majitele obchodu jako podezřelé a pátrají dál. Hlava patřila námořníkovi, jenž byl již delší dobu po smrti. Jeho manželka má doma urnu s jeho popelem, ale netuší, že to není popel jejího zesnulého muže. Gibbs a tým se tak dostanou na stopu překupníků s částmi lidského těla ...

3x16 - Family Secret (Rodinné tajemství):

Dochází k výbuchu Auto, které převáží mrtvé tělo Williama Danfortha Juniora, který zemřel při automobilové nehodě, vybuchne. Detonace byla spuštěna z dálky a zřejmě až po té, kdy oba řidiči z vozu utekli. Oheň zničil Danforthův chrup i DNA, přesto se však Duckymu podařilo z části tkáně DNA identifikovat a prokázat, že DNA mrtvého se neshoduje s DNA Danfortha v armádních záznamech. Pátrání se přesouvá k Danforthovu příteli, Kennethu Merillovi. Abby se podaří zjistit, že se Danforth s největší pravděpodobností podrobil transplantaci a to by vysvětlovalo i fakt, že DNA není totožná. Danforth senior přiznává, že synovi byla transplantována ledvina a dárcem byl jeho nejlepší přítel Kenneth Merill. Rodina se rozhodla držet tuto informaci v tajnosti, protože ani dárce ani příjemce by už nemohli nadále zůstat v armádě. Test DNA při pitvě by vážně ohrozil Merillovu další kariéru. Proto se otec rozhodl zaplatit za prohození mrtvých těl a přiznal se, že on sám inicioval explozi.

3x17 - Ravenous (Lačnost):

V národním parku je nalezeno roztrhané tělo mariňáka, vypadá to, že jde o útok medvěda. V průběhu vyšetřování se přijde na skutečnost, že námořník nebyl v parku sám. NCIS rozjede pátrání po ženě, která byla s ním a která je možná ještě naživu. Vyjde najevo, že v parku se událo několik podobných případů a možná se jedná o útoky sériového vraha.

3x18 - Bait (Léčka):

Na střední škole v Quanticu drží mladý student jako rukojmí své spolužáky a vyhrožuje, že odpálí bombu, kterou má připoutanou na svém těle. Aby s chlapcem navázal kontakt, Gibbs vejde do třídy a snaží se situaci kontrolovat zevnitř. Tony se ocitá ve velení a musí rozhodnout, zda dát pokyn sniperům, aby hocha zastřelili. Mladík má neobvyklý požadavek - do západu slunce chce mluvit se svou matku, která je ale mrtvá.

3x19 - Iced (U ledu):

V zamrzlém jezeře je nalezeno tělo mariňáka, byl zastřelen. NCIS dále pátrá po důkazech v ledu, a najdou další tři těla. Během pitvy Ducky přijde na to, že ty tři oběti měli tetování, která značí příslušnost ke gangu. NCIS musí přijít na to, jakou spojitost měl mrtvý mariňák s gangem a kdo je za smrt všech zodpovědný ...

3x20 - Untouchable (Untouchable):

Zaměstnankyně Pentagonu, která pracovala s kódováním šifer je nalezena mrtvá ve svém bytě. Byla podezřelá ze špionáže a všechno nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. Tým musí přijít na to, zda byla skutečnou špionkou, nebo je pachatelem někdo jiný. Abby zjistí, že mrtvá žena nebyla v době smrti ve svém bytě sama, a že se zřejmě jednalo o vraždu.

3x21 - Bloodbath (Krvavá lázeň):

V průběhu práce na běžné vraždě se zbytkem týmu, je Abby téměr zavražděna předmětem doličným z tohoto případu, a velmi brzy vyjde najevo, že vražda byla zinscenovaná a někdo chce Abby zabít. Tým objeví nějaké nepřátele z Abbyiny minulosti a musí vypátrat, kdo je ta osoba, než ta zabije Abby.

3x22 - Jeopardy (Ohrožení):

Ziva převáží k výslechu překupníka drog, ten ale ve výtahu zemře. Je jasné, že se na něm dopustila nějakého násilí. Ducky musí určit, co konkrétně bylo příčinou jeho smrti a zda je Ziva skutečně úřímo zodpovědná. Mezitím bratr oběti, který o jeho smrti netuší, unese ředitelku Jenny Shephard a žádá o navrácení bratra spolu se zabaveným lupem - heroinem v ceně 5 milionů dolarů.

3x23 - Hiatus: Part 1 (Ztráta paměti - 1.část):

Gibbs je těžce zraněn při výbuchu na lodi. Odvážejí ho do nemocnice, ale je v komatu a nevypadá to s ním dobře. Zbytek týmu vyšetřuje případ napojení na teroristy dál sami, Tony je pověřen vedením. Všichni jsou tím, co se stalo Gibbsovi dost otřeseni, ale snaží se to nedávat najevo. Gibbs v komatu znovu prožívá tragické události z minulosti - těžké zranění z války v zálivu, smrt první manželky a dcerky. Když se konečně vzbudí, myslí si, že je rok 1991 a na své působení v NICS si nevzpomíná. Nepoznává ani Duckyho.

3x24 - Hiatus: Part 2 (Ztráta paměti - 2.část):

Teroristé se chystají zaútočit na námořní cíl a tým NCIS se musí pokusit zastavit jejich útok. Gibbs zná klíčové informace, které by vedli k vyřešení případu, ale stále trpí ztrátou paměti. Ředitelka Jenny Shepard a Ducky se konečně dozvídají o Gibbsově tragické minulosti. Když se o Jethrově zranění dozví jeho bývalý šéf, který pobývá v Mexiku, hned přijíždí a pomáhá Gibbsovi vzpomenout si.

4x01 - Shalom (Shalom):

Ziva je svědkem exploze, během níž na místě činu zahlédne starého známého Ariho. Poté se dozvídá, že má být vydána FBI, neboť je obviněna z vraždy iránského vězně a dvou agentů FBI. Pokusí se skrýt, zatímco NCIS pod vedením Tonyho dělají vše pro to, aby dokázali, že je nevinná. Avšak když se situace zkomplikuje, je Ziva nucena vyhledat pomoc jediného člověka, který jí vždy důvěřoval, Gibbse. Ten si zatím užívá bezstarostného důchodu, žádost Zivy ale neodmítne. Vypraví se tedy společně do jednoho z Ariho úkrytů, aby získali důkazy. Tam objeví jednoho z aktérů exploze s kulkou v hlavě a zároveň začne vyzvánět mobil. Ziva si naštěstí včas uvědomí, že je to past, že je sleduje její bývalý společník, který je chce vyhodit do povětří. Podaří se jim najít kameru a místo bezpečně opustit. Gibbs je dočasně jmenován zpět do funkce a vyšetřovatelé mají novou stopu.

4x02 - Escaped (Uprchlík):

Z vězení utekl Paulsen, muž obviněný z vraždy, a vyšetřovatel Fornell byl jedním z lidí, kteří ho do vězení dostali. Paulsen žádá Fornella, aby znovu otevřel celý případ a vyhrožuje jak jemu, tak jeho malé dcerce Emily. Gibbs se vrací do práce a s NCIS se vracejí ke starému případu loupeže. Vyslýchají staršího muže Mickeyho, který jediný byl s Paulsenem v kontaktu po té, co byl poslán do vězení. Mickey přizná, že Paulsen u něj byl, ale už odešel. Paulsen mezitím odcízil vyšetřovatelům jejich auto, Mickey zároveň zjišťuje, že se mu ztratila zbraň. Brzy tým zaznamenává vzkaz pro Gibbse, ve kterém Paulsen děkuje za vůz a přivádí detektivy k fotografiím, které dokazují nesrovnalosti v důkazech. Gibbs je opět přinucen vrátit se do práce a Ducky i Abby jsou na Gibbse naštvaní za to, že odešel z NCIS a všichni včetně Jen Shepard se ho snaží přesvědčit, aby se vrátil natrvalo.

4x03 - Singled Out (Z kola ven):

Bylo nalezeno opuštěné auto celé od krve registrované na počítačovou programátorku z námořnictva Anne Sullivanovou. Zároveň jedna z řidiček nahlásila, že viděla vůz, za jehož zadním sklem křičela žena celá od krve. Podle popisu i otisků prstů auto řídil Justin Farris, známý zloděj aut. Ten se také posléze sám na policii přihlásil s tím, že auto ukradl, aniž by tušil, že vzadu někdo je. Když zjistil, že ho někdo pronásleduje, nechal auto stát a utekl. Ze stop je zřejmé, že žena byla odvezena pryč jiným autem. Svědci viděli, že byla unesena. NCIS přijde na to, že pohřešovaná se zabývala podrobným profilováním mužů - snažila se najít pro sebe dokonalého partnera. Těsně předtím, než byla unesena, se zúčastnila rychlo-randícího semináře v místním hotelu. Ziva se v netradičním přestrojení vydává získat otisky prstů podezřelých. Ředitelka Jenny udělá Tonymu nabídku, kterou bude těžké odmítnout...

4x04 - Faking It (Podvod):

Krátce po té, co policejní hlídka zastaví řidiče a chystá se ho zatknout za neoprávněné držení zbraně, vrazí do policejního auta vůz s mrtvým mužem za volantem. Mrtvý je identifikován jako Jack T. Vale a zdá se, že v autě ujel se svým zraněním ještě pěknou dálku. Dokonce volal o pomoc s tím, že identifikoval teroristu a že ho sleduje. Ukáže se, že onen terorista by mohl být zatčený řidič, Rus Puchenko, který figuroval již v operaci Sunburst, právě jako Vale. O případu ale nelze zjistit další podrobnosti, neboť se spis ztratil...

4x05 - Dead and Unburied (Mrtvý a nepohřbený):

Poté, co agentka realitní kanceláře přivede nové zájemce o dům, s hrůzou zjistí, že v křesle v obýváku sedí mrtvý muž. Podle otisků prstů i zubů se jedná o svobodníka Jamese Finna, kterému příliš nešla střelba a ani neuspěl v testech plavání a tak působil v armádě coby zásobovač. Měl třídenní volno, ze kterého se nevrátil. Krátce poté se na oddělení objeví dvě ženy a tvrdí, že jsou Finnovy snoubenky. Od obou si Finn navíc půjčil velkou částku peněz a ženy je nyní chtějí zpět.

4x06 - Witch Hunt:

Poručík námořnictva je před svým opětovným odvelením zavražděn při explozi na golfovém hřišti. NCIS předpokládá, že šlo o teroristický útok. S vyšetřováním jim pomáhá armádní kriminální jednotka, z čehož nejsou všichni nadšení. CIA navede NCIS k opuštěnému skladišti, ale ukáže se, že šlo o past a každou chvílí tam má vybuchnout další bomba - naštěstí Ziva a její zneškodňovací schopnosti zabrání nejhoršímu. Vyřešení tohoto případu ale bude těžší, než se na první pohled zdálo ...

4x07 - Sandblast:

Poručík námořnictva je před svým opětovným odvelením zavražděn při explozi na golfovém hřišti. NCIS předpokládá, že šlo o teroristický útok. S vyšetřováním jim pomáhá armádní kriminální jednotka, z čehož nejsou všichni nadšení. CIA navede NCIS k opuštěnému skladišti, ale ukáže se, že šlo o past a každou chvílí tam má vybuchnout další bomba - naštěstí Ziva a její zneškodňovací schopnosti zabrání nejhoršímu. Vyřešení tohoto případu ale bude těžší, než se na první pohled zdálo ...

4x08 - Once a Hero:

NCIS vyšetřuje případ námořního veterána, který zemřel při pádu v hale hotelu ve Washingtonu. Přijde se na to, že jeho smrt nebyla sebevražda. Bývalý voják byl bezdomovec, ale bydlel v hotelu, kde mu pomáhal kamarád údržbář, taky vojenský veterán. V pokoji mrtvého veterána jsou nalezeny důkazy, které ho kompromitují. Gibbs je odhodlán prokázat jeho nevinu a za každou cenu očistit jeho jméno. V hotelu je nalezena také mrtvá 14ti letá asijská dívka a tým zjišťuje, zda mají tyto dva případy spojitost.

4x09 - Twisted Sister:

McGeeho sestra Sarah se objeví u jeho dveří, je zkrvavená a zmatená. Je přesvědčená o tom, že spáchala nějaký zločin. McGee začne vyšetřovat na vlastní pěst a riskuje svou kariéru. Snaží se zjistit, kde jeho sestra byla a co dělala předešlou noc. Přijde na to, že NCIS vyšetřuje vraždu námořníka, se kterým měla jeho sestra vztah. Všechno nasvědčuje tomu, že je skutečně vinná.

4x10 - Smoked:

NCIS tým je přivolán, když se najde tělo spáleného a mumifikovaného muže. Mrtvý muž byl už hledaný policií. Agenti z NCIS jen velmi neradi spojí síly s FBI a přijdou na to, že jde o sériového vraha, kterého FBI honí už 12 let. V jeho domě najdou šokující odhalení ... Mezitím má tým nemalé problémy s "fiktivní" knihou DEEP SIX, kterou McGee napsal o agentech NCIS. Rozhodně z ní nejsou nadšeni.

4x11 - Driven:

Robotické auto na automatické ovládání "Otto", důležitý projekt ministerstva obrany, způsobí smrt námořní důstojnice. NCIS tým brzy vyloučí sebevraždu, a musí přijít na to, kdo auto sabotoval a důstojnici zavražil. Práce s vozidlem je velmi nebepečná a ve vážném ohrožení se ocitne i Abby. Mezitím si Ziva všimne Tonyho velmi častých návštěv nemocnice a má o něho starost.

4x12 - Suspicion:

4x13 - Sharif Returns:

4x14 - Blowback:

4x15 - Friends and Lovers:

4x16 - Dead Man Walking:

4x17 - Skeletons:

4x18 - Iceman:

4x19 - Grace Period:

4x20 - Cover Story:

4x21 - Brothers in Arms:

4x22 - In the Dark:

4x23 - Trojan Horse:

4x24 - Angel of Death:

5x01 - Bury Your Dead:

5x02 - Family:

5x03 - The Ex-File:

5x04 - Identity Crisis:

5x05 - Leap of Faith:

5x06 - Chimera:

5x07 - Requiem:

5x08 - Designated Target:

5x09 - Lost and Found:

5x10 - Corporal Punishment:

5x11 - Tribes:

5x12 - Stakeout:

5x13 - Dog Tags:

5x14 - Internal Affairs:

5x15 - In the Zone:

5x16 - Recoil:

5x17 - About Face:

5x18 - Judgement Day:

6x01 - Last Man Standing:

6x02 - Agent Afloat:

6x03 - Capitol Offense:

6x04 - Heartland:

6x05 - :