In Treatment

V odborné péčiTrailer:

Novátorský a emotivní seriál In Treatment z produkce HBO přináší zaměření na hlavní součást moderní společnosti - psychoterapeutická sezení. Jedná se o adaptaci populárního izraelského seriálu. Seriál sleduje psychoanalytika Paula Westona a jeho sezení během týdne a zaměřuje se na jednoho pacienta denně. Pacienty jsou Laura, Alex, Sophie a manželský pár Jake a Amy. Ke konci každého týdne Paul dochází za svým vlastním terapeutem, Ginou. Seriál náhlédne do duše muže, který se živí zpovídáním druhých a postupně odhaluje tajemství všech.


Seriál In Treatment je založen na seriálu Be 'Tipul vytvořeném Hagai Levim a Ori Sivanem s Nir Bergmanem. Dalšími scénáristy seriálu jsou Yael Hedaya, Ari Fulman, Daphna Levin, Asaf Zippor a Maya Heffner. U nás začala seriál vysílat Česká televize a to 6.10.2008.


Paul (Gabriel Byrne)


Paul je psychoanalytik, kterému je kolem 50 let a svou praxi provozuje doma. Se svou ženou Kate má tři děti, dva kluky a jednu dívku a ve své kariéře je váženým a uznávaným terapeutem. Paul začne mít pocit, že nad svými pacienty ztrácí kontrolu a přestává to zvládat, proto se po čtyřech dnech terapií rozhodne, že potřebuje rady Giny, terapeutky na odpočinku.
Laura (Melissa George)


Mladá anestezioložka, která je již rok Paulovým pacientem. Laura je uprostřed partnerské krize a čelí ultimátu - buď se rozejde se svým přítelem, Andrewem, nebo si ho vezme. Ale toto dilema se v porovnání s tím, co rozpoutá během Paulových sezeních, zdá jednoduché.
Alex (Blair Underwood)


Arogantní námořní pilot, který si potrpí na vysoké standardy, pochybuje o Paulově reputaci "nejlepšího" terapeuta a neustále hledá skuliny v jeho logice. Jako zjevným důvodem konzultací se zdá být nedávná tragická mise v Iráku a zážitek s blízkou smrtí, avšak rozebírání ani jedné z těchto dvou věcí na něj nemá žádný efekt.
Sophie (Mia Wasikowska)


Předčasně vyspělá mladá gymnastka, která vyhrála mezinárodní soutěž v gymnastice. Její sen kvalifikování se do olympijského týmu se rozpadá, když kolem vjede pod auto. Nejdříve si myslí, že je u Paula kvůli potvrzení duševního zdraví kvůli pojišťovně. Paul ji přemluví, aby setrvala, když spozoruje složité vztahy v její rodině a její nejistotu.
Jake (Josh Charles)


Jake se živí jako skladatel písní. Je zcela nespokojen s rozložením sil ve svém manželství. Jake je vznětlivý a když Amy o svých denních aktivitách mluví nejasně, okamžitě předpokládá to nejhorší a začne ji vyslýchat.
Amy (Embeth Davidtz)


Po pěti letech zápolení se snahou otěhotnět to Amy nakonec vzdá... a otěhotní. Mezitím se zaměřila na svou kariéru a teď si není jistá, jestli se chce stát matkou, což popuzuje jejího manžela, Jakea.
Gina (Dianne Wiest)


Gina byla před lety Paulovým pracovním dohližitelem. Od té doby přišla o manžela, dostala se přes šedesátku, jako terapeut šla na odpočinek a začala psát knihu. Když jí Paul nečekaně zavolá kvůli problémům se svými pacienty, Gina ho přijme a obnovuje tak jejich složitý vztah.
Kate (Michelle Forbes)


Paulově ženě, Kate, se nelíbí, že musí s pacienty soutěžit o pozornost a ačkoliv pomáhá s řešením některých problémů v pracovně, cítí se záměrně odstrčena z jeho profesionálního života. Tajemství nutná k ochraně důvěry s pacienty se jí zdají přehnaná, avšak sama nějaká svá tajemství má.