CSI Miami

Kriminálka MiamiKdyž v roce 2000 vtrhla na televizní obrazovky v USA Kriminálka Las Vegas, nikdo netušil, že způsobí takový poprask. I kvůli oblíbenosti a vidině zelených papírků Ann Donahue, Carol Mendelsohn a Antony E. Zuiker nelenily a vytvořili spin – off Kriminálka Miami. Pilotní díl a zároveň i cross over s Kriminálkou Las Vegas byl odvysílán 9.5.2002 jako 22 díl druhé řady Kriminálky Las Vegas. Samozřejmě i Kriminálka Miami dosáhla velikých diváckých úspěchů. Na kontě má aktuálně sedm řad, která právě teď běží v USA. Na českých obrazovkách se miamští kriminalisté poprvé objevili 25.5.2006. momentálně u nás běží pátá řada. I Kriminálka Miami si získala u Čechů většinu, kteří pravidelně v úterý po deváté večer sedají k obrazovkám, aby viděli nové osudy a případy z Miami. Kriminálka Miami vyhrála dvacet různých televizních cen a na dvacet dva byla nominována. Dle mého názoru je to nejakčnější CSI ze tříčlenné rodiny.


Miamiští kriminalisté vyšetřují vraždy, únosy,války gangů a domácí násilí. Velitelem týmu je charismatický Horatio Caine (David Caruso), který se ke kriminálce přidal po svém působení na oddělení bomb. Dále na kriminálce pracují Calleigh Duquesne (Emily Procter) odbornice na balistiku, Eric Delko (Adam Rodriguez) specialista na daktyloskopii, doktorka Tara Priceová (Megalyn Echikunawoke) je patoložkou, Ryan Wolfe (Jonathan Togo) jako začínající kriminalista, detektiv Frank Tripp (Rex Linn), Natalia Boa Vista (Eva La Rue).


Horation Caine (David Caruso)


Horatio je asi nejoblíbenější velitel kriminálky. Je rázný, je tvrdý, ale má také obrovský smysl pro spravedlnost a aby ji dosáhl udělá proto maximum. Jeho vystupování je vždy klidné, ale když se dostanete do dráhy jeho pistole měli byste okamžitě zmizet, protože Horatio se nikdy nemýlí. Typické jsou pro něj drsňácké sluneční brýle a hláškování na každém kroku. Za svůj tým se dokáže vždy postavit a je mu silnou oporou.


David Caruso se narodil 7.1.1956 v New Yorku. Je to syn Itala a Irky. Vystudoval vysokou školu a poté střídal zaměstnání jako obnošené ponožky. Když jednou dělal uvaděče v kině tak si ho všimnul lovec talentů a Davida vytáhnul do světě showbyznysu. Žil v New Yorku a zde také pracoval. V roce 1976 začal hereckou kariéru v seriálu Archie, ale odtud byl vyhozen. Pravý úspěch přišel až v 80.letech v seriálu Hill Street Blues. Zahrál si ve filmech Rambo, Dvojčata a Jade, která ho vynesla na výsluní. V roce 1993 začal hrát v seriálu Policie New York a získal za to Zlatý glóbus. Poté pověsil herectví na hřebík a přišly problémy s alkoholem. Druhou šanci dostal až v seriálu Kriminálka Miami a nutno říct, že David je zpět. Nyní žije v Miami, byl třikrát ženatý a má dvě děti. Současnou přítelkyni si zatím vzít nechce.Calleigh Duquesne (Emily Procter)


Calleigh je krásná žena, která je pracovitá, také oddaná spravedlnosti a na první pohled je to drsná a nekompromisní policistka. Její specialitou je balistika.


Emily se narodila 8.10.1968 v Severní Karolíně. Ve dvou letech se jí rozvedli rodiče. Vystudovala žurnalistiku a tanec. Chtěla se věnovat divadelnímu herectví, ale její učitel ji odrazoval. Nakonec se přestěhovala do Los Angeles a vystudovala herectví. Průlom v její herecké kariéře přišel s filmem Kozy, Kozy, Kozičky. Prává sláva přišla až s Kriminálkou Miami. Ráda hraje poker a je sběratelkou brouků. Pracuje také jako modelka a věnuje se charitě.Eric Delko (Adam Rodriguez)


Eric je velkým specialistou ve svém oboru. Věnuje se potápění, práci pod vodou i na vodě, zná všechny chemické, biologické procesy, organismy a živočichy, kteří žijí v řekách a močálech na Floridě. Velkým odborníkem je také v daktyloskopii. Eric je mladý, ale zároveň zkušený. Často se nechá ovlivnit city a mnohdy dá přednost svému prospěchu než prospěchu v práci. Párkrát už měl i sám na krku policii.


Adam přišel na svět 2.4.1975 v New Yorku. Vystudoval střední a vysokou školu v New Yorku. Chtěl se stát dřevorubcem, ale pracoval jako burzovní makléř. Miluje baseball a hraní na kytaru. Objevil se v reklamě na Coca Colu a zahrál si v několika klipech s Jennifer Lopez. V Los Angeles vlastní jednu restauraci a nyní žije v Kalifornii. Časopis People ho v roce 2003 vyhlásil nejvíce sexy mužem roku. Hostoval v řadě seriálů, ale úspěch na něj číhal až u kriminalistů z Miami. Kvůli Kriminálce se musel naučit potápět a mluvit rusky.Ryan Wolfe (Jonathan Togo)


Ryan byl původně strážník, který do týmu naskočil až ve třetí řadě. Jeho hlavní disciplínou je věda a především chemie. Je pečlivý a pracovitý, ale zbrklý a často dělá chyby ze kterých se musí do budoucna poučit. To ho jednou stálo nepříjemné zranění oka.


Togo se narodil v Massachusetts 28.8.1977. Má italsko-irsko-ukrajinský původ. Jeho původní příjmení zní Tonkaview, ale čistě kvůli komerčním účelům se rodina přejmenovala na Togo. Vyrůstal v Bostonu a chodil do Hebrejské školy. Vyznáním je žid. V roce 1995 vystudoval divadlo. Miluje muziku. Hrál v několika seriálech, ale až role Ryana v Kriminálce ho katapultovala ke hvězdám.Frank Tripp (Rex Linn)


Frank je miamský detektiv, který se většinou dostane s policisty jako první na místo činu a jako první ohlašuje kriminalistům z Miami spáchaný zločin. Jeho cílem je zabásnout všechny zločince a nechat je ve vězení jak dlouho to jen půjde.


Rexx se narodil 13.11.1956 v Texasu. Vyrůstal na ranči. Už jako malý věděl, že se chce stát hercem. V pubertě se celá jeho rodina přestěhovala do Oklahoma City a zde začal dělat své první herecké krůčky. Začal herectví studovat a zahrál si v dramatickém souboru. Jenže tady rychle skončil, protože při jednom z vystoupení pobořil skoro celou scénu. V 80. letech se konečně vydal cestou herce. Začal se objevovat v mnoha seriálech a filmech a bylo mu jedno jestli bude hlavní postava nebo se ve filmu mihne třeba jen na 5 minut. Českým divákům je hodně znám právě z takových filmů, kde hrál vedlejší role, například agenty, teroristy nebo kovboje. Jmenujme třeba Štvanec, Dlouhý polibek na dobrou noc, Odstřelovač nebo Cliffhanger.Natalia Boa Vista (Eva La Rue)


Natalia působí v týmu nejkratší dobu. Ke kriminálce se přidala až ve čtvrté řadě. Specializuje se na výzkum DNA. V týmu byla dlouhou dobu taková nemastná neslaná, ale pak o ní tým zjistí nelichotivou pravdu. Ale i poté se stává plnohodnotným členem kriminálky.


Eva se narodila 27.12.1966 v Kalifornii. Svoji hereckou kariéru začala už v šesti letech. Objevovala se v různých reklamách. Dodnes hraje v reklamách a zpívá například národní hymny na sportovních akcích nebo u jiných příležitostí. Miluje herectví a jízdu na koních.Dr. Tara Price (Megalyn Echikunawoke)


Po odchodu Aleex Woodsové do seriálu nastoupila jako nová patoložka. Doposud o jejím charakteru není moc známo, snad jen to, že oběti pojmenovává přezdívkami podle toho, co se jim přihodilo.


Megalyn se narodila 28. května 1983 ve Spokane, Washingtonu. Její otec je Nigérijec a matka běloška. Megalyn je vnučkou nigerijského kmenového vůdce Igbo, čímž technicky pochází z africké královské rodiny. Je známa za roli Nicol Palmerové v první sezóně seriálu 24 hodin. Měla rovněž menší role v seriálech Boston Public, ER (Pohotovost), Buffy the Vampire Slayer, That '70s Show, Veronica Mars a z poslední doby SupernaturalAlexx Woods (Khandi Alexander)


Alexx je taková podivínská patoložka. Je samozřejmě uznávanou odbornicí ve své profesi. Je také velice krásná. Pro její vzhled je charakteristický předkus. Jako každý patolog zjišťuje příčiny úmrtí. Její zvláštností je, že si s mrtvolami povídá a lituje je.


Khandi je také rozená newyorčanka. Narodila se 4.9.1957. Od mládí se věnovala tanci. Vystudovala konzervatoř a tanec. Dlouhá léta pracovala s Whitney Houston jako její choreografka a provázela ji po světových turné. Ovšem v roce 1990 musela nastoupit do léčebny, kde se zbavila závislosti na drogách. Její televizní a filmová kariéra není zářná jako u jiných. Až Kriminálka Miami ji vynesla na výsluní. Ovšem po šesté řadě Kriminálku Miami opustila. Traduje se, že nesouhlasila s ubírajícím se směrem seriálu a prý měla neshody se štábem.