1x01 - Pilot (Bones):

Antropoložka doktorka Temperance Brennanová pomáhá FBI při identifikaci nalezených ostatků neznámých obětí. Společně s kolegyní Angelou, asistentem Zackem a Hodginsem se v laboratoři snaží dopátrat podoby a charakteristických rysů oběti. Brennanová je ve svém oboru velmi schopná, a tak se postupně její spolupráce s agentem FBI Boothem prohlubuje a doktorka se začíná podílet i na samotném vyšetřování vražd. Prvním případem, který doktorka Brennanová vyšetřuje už společně s FBI, je nález kostry na dně rybníka. Doktorka oběť identifikuje jako mladou asistentku senátora Ellerrovou, která je již dva roky pohřešovaná. To zužuje výběr podezřelých a nyní je potřeba nalézt pachatele tohoto činu?

1x02 - The Man in the S.U.V. (Muž v autě):

Poté, co se v autě typu SUV, které je registrováno na osobu ze Středního východu, zabije jeho řidič, zjistí při pátrání doktorka Brennanová a její tým, že hledají nebezpečného teroristu...

1x03 - A Boy in the Tree (Kluk na stromě):

Na pozemku soukromé školy je nalezeno na stromě rozkládající se tělo. Vše nasvědčuje trestnému činu, nikoliv sebevraždě. Nejprve je ale nutné zjistit, o čí ostatky se jedná, a teprve pak se může doktorka Temperance Brennanová se svým týmem pustit do vyšetřování...

1x04 - The Man in the Bear (Muž v medvědovi):

Veterinářka Denise Randallová objeví v žaludku a střevech zastřeleného černého medvěda lidskou ruku a úlomky kostí patřící muži, který byl s největší pravděpodobností rozřezán. Na místo činu přijíždí doktorka antropologie Temperance Brennanová z Jeffersonova institutu s agentem FBI Seeleyem Boothem. Místní šerif Chris Scutter ví o jediné osobě, která se již týden pohřešuje. Je to turistka Ann Noyesová. Strážce přírodního parku, indián Sherman Rivers dovede Brennanovou a Boothe až do míst, kde byl medvěd zastřelen. Doktorka s agentem nacházejí medvědí trus, který Brennanová posílají k analýze i s lidskými ostatky do Jeffersonova institutu. Její kolegové z institutu Zack Addy, Angela Montenegrová a Jack Hodgins objeví na kosterních pozůstatcích otisky lidského chrupu. To může znamenat jen jediné: vrah je kanibal!

1x05 - A Boy In a Bush (Kluk ve křoví):

V křoví za obchodním střediskem je nalezena mrtvolka šestiletého Charlieho Sanderse. Tým doktorky Brennanové nejprve zjistí, že trpěl dědičnou poruchou, a proto nemůže být synem údajné matky Margaret. Ta ho přijala za svého ke svým dvěma dětem, Shawnovi a Davidovi, které má v pěstounské péči. V případu jde navíc o sexuální zneužití, přičemž k vraždě došlo promáčknutím hrudníku. Poslední, kdo Charlieho viděl naživu, je jeho nevlastní bratr Shawn?

1x06 - The Man in the Wall (Mumie ve zdi):

Angela dlouho přemlouvá doktorku Temperance Brennanovou, aby s ní šla večer do rapperského klubu, jehož majitelem je Randall Hall. Nakonec se doktorka nechá přemluvit, ale záhy se dostane do choulostivé debaty o domorodých genech, což si někteří barevní návštěvníci vztahují na sebe. Nakonec dojde ke rvačce, doktorka Brennanová se obratně brání a mrští jedním z násilníků o zeď. Ta se pozoruhodně snadno proboří, za ní se objeví úzký prostor a také napůl mumifikovaná mrtvola. Doktorka Brennanová, agent Booth a další členové týmu začnou ihned pracovat na identifikaci mrtvého, jehož tělo vykazuje jasné stopy přítomnosti amfetaminu. Zdá se, že drogu mrtvému někdo nasypal přímo do úst?

1x07 - A Man on Death Row (Muž v cele smrti):

Doktorka Brennanová, pro agenta Bootha nejčastěji ?Kůstka?, žádá o povolení, aby mohla nosit zbraň. Booth ale žádost zamítá, protože už jednou postřelila neozbrojeného muže. Sice v sebeobraně, ale přesto? Právě v té chvíli přichází za Boothem advokátka Amy Mortonová, jejíž klient Howard Abbs má být zanedlouho popraven. Byl odsouzen za surovou vraždu sedmnáctileté dívky April Wrightové. Přestože na rozdíl od advokátky je Booth prakticky přesvědčený, že muž vraždu spáchal, existuje přece jen několik nejasných okolností ve vyšetřování. Obrací se tedy na doktorku Brennanovou, která právě hodlala zasvětit víkend zajímavým kosterním pozůstatkům z jižní Francie. Temperance se ihned pustí do práce i se svými spolupracovníky. Znovu analyzuje předměty, které jsou součástí obžalovacího spisu, a brzy dochází k závěru, že dívka nebyla zavražděna tam, kde bylo její ubité tělo nalezeno? April na Temperance naléhá, aby přemluvila Bootha a společně požádali soudce o exhumaci těla dívky, která byla zavražděna před sedmi lety. Zatímco Mortonová je přesvědčená odpůrkyně trestu smrti, doktorka Brennanová je toho názoru, že po světě přece jen chodí někteří lidé, kteří tam nemají co dělat. Mezitím se přiblížil termín popravy a obviněný už byl převeden do cely, kde má dostat poslední jídlo a také možnost rozloučit se s rodinou?

1x08 - The Girl in the Fridge (Dívka v lednici):

V lednici se najde rok stará kostra devatenáctileté Maggie Schillingové. Brennanová jako znalec obžaloby na základě faktů dokazuje, že Maggies svázanou v poutech drželi ve svém domě sadomasochističtí manželé Costellovi, kteří chtěli po Maggiiných rodičích výkupné. Jenže Maggie zamřela na předávkování drogami, které jí podávali, aby byla ticho, dřív než mohlo dojít k výměně. Znalcem obhajoby je profesor Stires, který si získá porotu, shazuje Brennanovou a zcela nepodloženě tvrdí, že se Maggie nechávala spoutat dobrovolně v rámci sexuálních hrátek a že se také sama předávkovala...

1x09 - The Man in the Fallout Shelter (Muž v protiatomovém krytu):

Večer před Štědrým dnem přinese agent Booth doktorce Brennanové do laboratoře soudního lékařství kostru, která byla nalezena v protiatomovém krytu z 50. let. To ovšem ještě netuší, že tu zůstane přes celé svátky. Zack totiž při řezání kostí spustí alarm, a protože Hodgins neměl právě při práci nasazenou masku, laboratoř se automaticky uzavře a celý tým se ocitne v nucené karanténě. Všichni musejí čekat na výsledky testů, jestli se někomu nedostal do těla zárodek smrtelné nemoci? Během ?vánočního? rozjímání se Brennanová svěří, že nesnáší Vánoce, a Booth také o sobě něco odhalí?

1x10 - The Woman at the Airport (Žena z letiště):

Doktorka Brennanová a její spolupracovníci studují ostatky válečníka z doby kamenné, tedy před 15 000 lety. Zdá se, že by se mohlo jednat o příslušníka kmene Piktů, nález byl ale učiněn mnohem jižněji, kam se tito lidé obvykle nedostali. Uprostřed práce přichází z Los Angeles zpráva o tělesných ostatcích, které byly nalezeny na letištní ploše. Goodman tam posílá doktorku Brennanovou. Temperance a agent Booth brzy zjistí, že kojoty ohlodané ostatky patří mladé ženě, která prodělala celou řadu plastických operací, a to nejen na obličeji. Je nalezen i prsní implantát, podle něhož vyšetřovatelé najdou lékaře ? doktora Antona Kostova ? který mladou ženu jménem Rachel operoval. Jak se ukáže, byl zároveň i jejím klientem ? Rachel totiž byla luxusní prostitutka na telefon...

1x11 - The Woman in the Car (Žena v autě):

Doktorka Brennanová natáčí rozhovor o své velice úspěšné detektivce ?Zrozeni z kostí?. Reportérka neví, jaké by jí měla klást otázky, protože Temperance odpovídá se svou obvyklou přímostí a bez ohledu na to, jestli se to bude divákům líbit. Šokuje například prohlášením, že nikdy nechce mít děti. Vysvobodí ji až agent Booth, který ji odváží k ohořelému autu s lidským tělem za volantem? Vyšetřovatelé se nejprve snaží zjistit totožnost mrtvé ženy. Ukáže se, že jde o Polinu Deckerovou, která ovšem v autě jela pravděpodobně se svým synem, jehož ohořelá bota se našla pod zadním sedadlem. Chlapec ale zmizel. Vzhledem k tomu, že jeho otec Carl Decker, s nímž se Polina nedávno rozešla, je odborníkem na vojenskou výstroj, domnívají se vyšetřovatelé, že by s ním a jeho chystanému svědectví u soudu proti jisté firmě mohl únos souviset. Decker byl navíc zařazen do programu na ochranu svědků. Sestra Poliny vyšetřovatelům sdělí, že Polina se s manželem rozešla, protože měl poměr. Decker se ale i nadále stýkal se svým synem Donovanem, kterého podle všeho velice miluje. A asistent ministra Ken Weeks, který měl na starosti mužovu bezpečnost, ho nedávno ztratil z dohledu. Lze tedy předpokládat, že se Decker dozvěděl o tom, co potkalo jeho ženu i o tom, že jeho syn byl pravděpodobně unesen, a je připraven se pomstít?

1x12 - The Superhero in the Alley (Smrt superhrdiny):

V zapadlé uličce v neblaze proslulé čtvrti města je nalezeno mrtvé tělo, oblečené do zvláštního úboru. Agent FBI Booth a tým doktorky Brennanová se dávají do práce a brzy zjistí, že se jedná o sedmnáctiletého Warrena Grangera, který je už dva měsíce pohřešován. Chlapec byl surově zabit ranou ostrým předmětem do týla a pak vyhozen z okna ? Vyšetřovatelé navštěvují jeho matku a otčíma, který tvrdí, že Warren byl uzavřený a mlčenlivý chlapec, který neměl ani žádné kamarády. V jeho pokoji objeví Booth velké množství komiksů, které mladík nejen četl, ale i sám psal. Kostým své postavy ?Občana 14? měl dokonce na sobě v den své smrti. Při prohlížení Warrenova komiksu si vyšetřovatelé všimnou postavy ženy, které autor říká ?Zářivá?. Proti ní se v ději vyskytuje zvrhlík. Bylo by jistě zajímavé vědět, kdo byl předlohou pro tyto postavy?

1x13 - The Woman in the Garden (Žena v zahradě):

Agent FBI Booth a doktorka Brennanová jsou povoláni do salvadorské čtvrti, kde byl za dopravní přestupek zadržen muž a v kufru jeho vozu bylo zpola rozložené tělo. Navíc se ukáže, že muž patří k velmi nebezpečnému gangu ?Mara muerte?. V mrtvole z kufru je identifikována mladá žena, jejíž tělo spočívalo v zemi asi šest měsíců. Jedná se pravděpodobně o ženu ze Střední Ameriky, která byla těhotná a zemřela v důsledku prudkého úderu do hlavy. Ještě na místě nálezu se rozpoutá přestřelka, kdosi střílí z projíždějícího auta. Zadržený muž prchá, agent Booth ho pronásleduje, ale gangster nakonec uteče? Zdá se, že přestřelku rozpoutali pravděpodobně sami členové gangu ?Mara muerte? proto, aby mohl zadržený uprchnout. Podrobné studium mrtvého těla a všech biologických stop, které se na něm najdou, zavede policisty do domu senátora Alana Cormana, který je sice nepřítelem imigrantů, ve svém domě je ale často zaměstnává. Momentálně u něj pracuje například Salvadorec Hector a během rozhovoru senátorův syn Logan na fotografii pozná uprchlíka z auta: mohlo by se jednat o Josého Vargase? Vyšetřovatelé zjistí, že mrtvola dívky byla původně zakopána na veřejné zahradě, pak ji ale José chtěl převézt na jiné místo. V zahradě se ale najdou stopy ještě po další mrtvole, kterou Booth s doktorkou objeví zakopanou v senátorově zahradě. Tentokrát se jedná o muže, který má sice v těle stopy po dávném střelném zranění, zemřel však přirozenou smrtí na rakovinu? Vzápětí je potlučený José vyhozen z auta. Je dopraven do nemocnice, tam ho policisté vyslýchají a dozvědí se, že oba mrtví byli příbuzní, jednalo se o otce a o dceru. José je mužův syn a dívčin bratr?

1x14 - The Man on the Fairway (Muž na golfovém hřišti):

Tým doktorky Brennanové je pověřen vyšetřováním pádu soukromého letadla, které se zřítilo na golfové hřiště. Jedná se očividně o nehodu, jde ale o to, že kromě pěti pasažérů ? z nichž dva jsou významní čínští diplomaté a komunističtí pohlaváři ? byly nalezeny ještě ostatky šesté osoby, která na palubě oficiálně neměla co dělat. Goodman dává svým lidem pokyn, aby se soustředili na identifikaci této osoby. Při pátrání na místě nehody ale kromě ohořelých pozůstatků šesti pasažérů objeví doktorka Brennanová ještě tři úlomky kostí, které ohořelé nebyly. Zdá se, že by se mohlo jednat o oběť vraždy. Kosti vykazují zářezy kuchyňským nožem? Doktorka se soukromě obrátí na agenta Bootha, který s nimi tentokrát nepracuje a víc než šestému tajemnému pasažérovi na palubě se věnuje záhadnému mrtvému na zemi. Právě když je Temperance u Bootha, přichází sem mladý muž jménem Jessie Kane, který prohlašuje, že by se mohlo jednat o jeho otce Maxe Kanea, který záhadně zmizel před pěti lety...

1x15 - Two Bodies in the Lab (Dvě těla v laborce):

V Jeffersonově ústavu právě zkoumají pozůstatky mladé Penny Hamiltonové, které vrah vydloubl oči, podřízl ji kapesním nožem se zubem na čepeli, rozřezal její tělo a pohodil je psům. Zvláštní agent FBI Seeley Booth se s podobnou vraždou setkal už před dvěma roky, ale podezřelý Kevin Hollings tenkrát nebyl odsouzen... Brennanová s Boothem jdou za Hollingsem a najdou u něj sbírku klíčů. Tým zjistí, že některý z klíčů mohl vrah použít k vydloubnutí očí. Druhým případem je tělo mafiána, Cuchiniho, které vyplavilo moře. Cuchini zmizel před šesti lety. Tým najde na kostech stopy kulek a Booth se dozví, že Cuchini byl na kordy s mafiánským klanem Romanových, kteří ho zřejmě dali zabít. Beton, který stáhl jeho mrtvolu do hloubky, se vyrábí v továrně Carla Romana. Booth představí doktorce Temperance Brennanové agenta FBI Jamieho Kentona, který má případ Cuchiniho na starosti. Brennanová si po internetu smluví schůzku s Davidem Simmonsem, kterého osobně nezná. Když přichází na schůzku, kdosi na ni vystřelí?

1x16 - The Woman in the Tunnel (Žena v podzemí):

Doktorka Temperance Brennanová je společně se zvláštním agentem FBI Selleym Boothem přivolána k ostatkům těla mladé ženy, které se najde na dně podzemní šachty. Roztříštilo se pádem z výšky. Brennanovou a Boothe sleduje neznámý muž, ale když se za ním pustí, on jim uteče. Ostatky patří filmařce Marni Hunterové, jež chtěla ve svém dokumentu ukázat život lidí, kteří přebývají v podzemí. Brennanová má podezření, že Marni byla shozena dolů v bezvědomí. Tým Jeffersonova institutu najde v její lebce prasklinu způsobenou ostrým špičatým předmětem. Snoubenec Phil Garfield vypoví, že měli před svatbou. Na Marninině sestříhaném videu, které Garfield poskytne vyšetřovatelům, uvidí Brennanová muže, který jim v podzemí unikl. Sociální pracovnice Helen Bronsonová, která lidem dole pomáhá, ji k němu zavede. Harold je něco jako starosta podzemního města. Brennanová s Boothem u něj najdou Marnininu videokameru a její zakrvácené šatstvo?

1x17 - The Skull in the Desert (Lebka v poušti):

Členka týmu Jeffersonova institutu Angela Montenegrová odjíždí na dovolenou do pouště u hranic s Mexikem se svým přítelem a fotografem Kirkem Persingerem. Kirk se jednoho dne vydá fotografovat do pouště s modelkou a průvodkyní Dani. Angela volá doktorce Temperance Brennanové, že na šerifově verandě se objevila krabice s lidskou lebkou, a prosí ji, aby za ní přijela. Když Brennanová dorazí, Angela jí s obavami oznámí, že se Kirk s Dani ještě nevrátili? Za Angelou přijíždí i zvláštní agent FBI Seeley Booth. Z expertíz vyplyne, že lebka vykazuje střelnou ránu a že patří Kirkovi. Ve vlasech jsou nalezeny stopy drogy peyote. Kirk se prý občas účastnil indiánských obřadů. Drogu mu dodával jeho kamarád a místní umělec Wayne Kellogg. Když Kellogga Brennanová a Booth navštíví, ten nařčení odmítá. Indián Alex Joseph, který bydlí s Dani v karavanu, jim předá její fotografii se šerifem Benem Dawesem. Později Booth zjistí, že džíp stojící u karavanu si Alex vypůjčil od Kellogga. Společně vyjedou do pouště hledat Dani a najdou tam Kirkův fotoaparát. Podle fotografií z něj zjistí, že Kirk fotografoval na místě vzdáleném tři sta kilometrů od místa, kde byly nalezeny jeho ostatky. Tam najdou na skále stopy Kirkovy krve a stopy po pneumatikách džípu, které náhle končí u přistávací dráhy?

1x18 - The Man with the Bone (Muž s kostí):

Doktorka Temperance Brennanová a zvláštní agent FBI Seeley Booth jsou přivoláni do jednoho z národních parků na pobřeží k případu utonutí Teda Maceyho. Podle pověsti je v parku ukryt pirátský poklad. Maceymu kdosi zlomil vaz. Mrtvý držel v ruce 300 let starou kůstku prstu muže, který trpěl syfilidou. Ted Macey spolu s Gilesem Hardwickem řídili v parku práce při hledání pokladu a byli financováni boháčem a dobrodruhem Bransonem Rosem. Brennanová s Boothem se dozvědí, že již dříve při hledání pokladu zahynulo několik osob. S pomocí tamního nejlepšího potápěče Dana McGinnise, jemuž v šachtě zahynul bratr, se Jack Hodgins z Jeffersonova ústavu spustí ve skafandru do šachty. Najde na dně 300 let starou kostru muže, který měl kurděje a syfilis. Kostru převezou do Jeffersonova ústavu, ale hlásí se o ní Rose, jemuž prý všechno nalezené v šachtě patří. Ústav ji nevydá, ale kostra během noci zmizí...

1x19 - The Man in the Morgue (Muž v márnici):

Doktorka Temperance Brennanová pomáhá v New Orleans identifikovat těla mrtvých po hurikánu Katrina. Na sál přivezou mrtvolu muže s číslem 361, nalezenou v bahně, jeho rentgenové snímky a fotografie pošle Kůstka do Jeffersonova ústavu. Neworleanský lékař Graham Legiere ji pozve na večeři. To je ale to poslední, na co si teď vzpomíná... Když se za dva dny probudí na podlaze, je zakrvácená, zraněná a z ucha má vytrženou náušnici. Na předchozí den si vůbec nepamatuje. Když se vzpamatuje, jde se zvláštním agentem FBI Seeleyem Boothem do restaurace. Číšník jí připomene, že tam byla se zdravotníkem Samem Potterem, který vyznává woodoo? Sam jí říká, že ho pozvala na večeři poté, co našla v ústech mrtvoly č. 361 černý gumovník, který patří k kouzelnickým praktikám woodoo. Sam jí také vypráví o sektě Rouge, která na rozdíl od woodoo způsobuje zlo. Černý gumovník prodává ve městě pouze Richard Benoit a Brennanová má pocit, že ho zná.. V jeho domě má Brennanová záblesky vzpomínek a tvrdí Boothovi, že se tam něco zlého stalo a že někdo utekl. Pak najdou Legiera ukřižovaného na stěně. Stal se obětí woodoo? Booth najde v Legierově pokoji náušnici Brennanové. Vyšetřování vraždy se ujímá detektiv Rose Hardingová. Brennanová najde ve svém hotelovém pokoji váček gris-gris s masem, kůží, lidským zubem a mušlemi. Potter jí vysvětlí, že je to vzkaz, že má na č. 361 zapomenout. Když se Brennanová vrátí do nemocnice, doktor James Embry jí tvrdí, že mrtvola č. 361 neexistuje. I doprovodný spis zmizel. Hardingová najde v Legierově pokoji krev Brennanové a na jejím oblečení zase jeho krev, a proto ji zatýká?

1x20 - The Graft in the Girl (Kosti na prodej):

Doktorka Temperance Brennanová se dozví od zvláštního agenta FBI Seeleye Bootha, že Amy, dcera jeho šéfa Cullena onemocněla druhem rakoviny, který je v jejím věku nezvyklý. Primárním způsobem vzniku je vdechování azbestu. Amy si před časem zlomila nohu a byl jí voperován kostní štěp. V lékařské zprávě stojí, že dárci bylo dvacet pět let. Podle osteoporózy odhadne Brennanová věk dárce, který trpěl rakovinou, na šedesát let. Tým pojme podezření, že mohlo být infikováno víc pacientů. Štěpy má v nemocnici na starosti doktor Peter Ogden. Ten tvrdí, že štěp dostali jako vždy od firmy Biotech, s níž již řadu let spolupracují. Firma však již neexistuje. Asistentka dr. Ogdena Alexandra Combsová poskytne Brennanové údaje o jisté Kelly DeMarkové, která dostala dva štěpy v týž den jako Amy. DeMarková je však mrtvá. Tým nechá její tělo exhumovat a dojde ke stejnému závěru jako u Amy. Brennanová si ověří, že v nemocnicích v oblasti dostalo třináct pacientů štěpy a dva z nich jsou již mrtví. Ze štěpu Kelly DeMarkové tým vydedukuje, že šlo o statného šedesátiletého muže, který musel žít ve Virgínii. Angela Montenegrová vytvoří jeho portrét. Ze tří dárců v západní Virgínii tým vytipuje jistého Williama Hastingse, který zemřel na rakovinu. Jeho manželka potvrdí, že pracoval s azbestem?

1x21 - The Soldier on the Grave (Vojákova smrt):

U hrobu gardisty Charlieho Kenta na arlingtonském národním hřbitově je nalezen upálený muž. Kent byl známý basketbalista, kterého měli draftovat do NBA, ale byl poslán do Iráku, kde zahynul. Když v mrtvole identifikují Devona Marshalla, který s Kentem sloužil v hlídce, veřejnost si myslí, že šlo o protiválečný protest. Tým doktorky Brennanové však zjistí, že Marshall byl zavražděn ? vrah mu ostrým předmětem probodl mozek. Jeho matka vypoví, že od doby, co se Devon vrátil z Iráku, stále se něčeho bál. Přátelil se jen s Jimmym Mertonem, s nímž v Iráku také sloužil. Jimmy prozradí, že se Devon šel Kentovi na hrob za něco omluvit. Něco prý musel vědět... Kapitán William Fuller, který jim v Iráku velel, vysvětluje, že Kent při jedné z akcí zachránil pětičlenné jednotce život. Při přepadu domku vzbouřenců zůstala v džípu jen studentka medicíny Jody Campbellová. Kent s Peterem Leffertsem šli zadním vchodem a Marshall, Merton a kapitán předním. Když tato trojice vstoupila do domu, byli Iráčani i Kent mrtví. Postarší úspěšný právník Lefferts potvrdí, že Kent vstupoval zadními dveřmi jako první. Výpovědi všech svědků se nápadně shodují v detailech a Booth usoudí, že se na něčem domluvili, a naopak něco zatajují... Když se Booth s Brennanovou dostanou ke Kentově pitevní zprávě, je neúplná. Brennanová nařídí exhumovat tělo. Při pitvě se zjistí, že Kenta nezabily kulky z kalašnikova vzbouřenců, ale kulky z amerických zbraní. Lefferts se oběsí a v dopise přizná, že Kenta zastřelil. Ale Marshalla zabít nemohl, protože byl v tu noc mimo město. Když se Boothovi a Brennanové dostanou do ruky fotografie z akce, je všechno jasné?

1x22 - The Woman in Limbo (Žena ze záhrobí):

Tento případ se doktorky Brennanové týká opravdu osobně. Ostatky, které jsou podrobeny zkoumání a identifikaci, totiž patří její matce. Agent Booth tedy znovu otevírá záhadný případ ? a společně se pouštějí do pátrání po tom, co se stalo od chvíle, kdy její rodiče zmizeli beze stopy a byli prohlášeni za nezvěstné? Co odhalí další vyšetřování?

2x01 - The Titan on the Tracks (Obr na kolejích):

Do institutu nastupuje nová šéfka kriminologické laboratoře. Je to bývalá přítelkyně Bootha, Camille Saroyanová, která má potíže sžít se jak s doktorkou Brannanovou, tak s týmem. Ten teď řeší případ mrtvoly boháče Warrena lynche, nalezené v autě na kolejích. Do vozu narazil vlak, v němž zahynuli tři lidé včetně známé senátorky. Vyšetřováním se prokáže, že muž v autě nebyl Lynch, ale někdo jiný, oblečený do Lynchových šatů? Zdá se, že Lynch se tímto způsobem pokusil zmizet a zahladit po sobě stopy. Se svým komplicem Turcem se pustili do finančních machinací s akciemi, které jim měly vynést balík peněz?. Dochází také k vraždě údajného vraha matky doktorky Brennanové a je možné, že vraha si objednal její otec. To ovšem značně komplikuje pátrání?

2x02 - Mother and Child in the Bay (Matka a dítě v zátoce):

V mořské zátoce je nalezeno tělo rok pohřešované těhotné Carlie Richardsonové i s plodem. Podezřelý je nejprve její záletný manžel Kyle, který po objevení těla utekl. Ale doktorka Brennanová se svým týmem dokáže, že bodné rány Carlii způsobila žena. Zjistí také, že Carlie nebyla zavražděná na břehu moře, ale u sladkovodního potoka, odkud její mrtvolu voda odnesla do moře. Další šetření však dojde k překvapivému závěru, že údajný plod je čtrnáctidenní novorozenec s neodpovídající DNA. Co se tedy opravdu stalo a kdo skutečně zabíjel? Agent Booth zároveň řeší problémy se synem. Nelíbí se mu nový partner jeho bývalé přítelkyně a matky malého Parkera ? Rebeccy...

2x03 - The Boy in the Shroud (Kluk v plachtě):

V odpadcích je nalezena mrtvola ve značném stupni rozkladu, zabalená v plachtě. Doktorka Brennanová se svým týmem zjistí, že jde o mladíka, který chodil s dívkou z dětského domova. Proto si také doktorka bere tento případ dost osobně, a tím se dostává do potíží s kolegyní Kamilou.

2x04 - The Blonde in the Game (Blondýna ve hře):

V lese jsou nalezeny ostatky neznámé dívky, která zemřela násilnou smrtí. Provedení vraždy odpovídá způsobu, kterým vraždil mladý psychopat ? ten si však právě odpykává svůj trest ve vězení. První kroky agenta Seeleyho Bootha a doktorky Temperance Brennanové směřují právě za tímto zločincem, aby zjistili, zda o této vraždě přece jenom něco neví?

2x05 - The Truth in the Lye (Pravda v louhu):

Ve vaně s louhem na stavbě je nalezený napolo rozpuštěný člověk. Tým doktorky Brennanové zjistí, že jde o bigamistu Larryho. Prvními podezřelými jsou jeho dvě manželky a navíc těhotná milenka. V průběhu dalšího vyšetřování to ale začíná vypadat, že by mohlo jít i o sebevraždu? V Jeffersonově ústavu se nechtěně roznese, že se Booth vrátil ke své bývalé přítelkyni Rebecce...

2x06 - The Girl In Suite 2103 (Dívka v pokoji 2103):

Na koktejlové party kolumbijského velvyslanectví dojde k požáru. Při následném výbuchu je lehce zraněna bojovnice proti drogovým kartelům ? soudkyně Ramosová. Doktorka Brennanová s agentem Boothem zjistí, že oheň někdo založil ve vedlejším pokoji, aby zamaskoval stopy po vraždě lehčí dívky Lisy, která sháněla bohaté milence? Tým doktorky Brennanové má před sebou nelehký úkol ? najít a usvědčit chladnokrevného vraha.

2x07 - The Girl with the Curl (Kudrnatá holka):

Dělníci objeví při práci v potrubí rozložené lidské tělo. Doktorka Brennanová se svým týmem po ohledání pozůstatků zjistí, že se jedná o devítiletou holčičku. Brzy zjistí i její jméno Brianna a to, že chodila do prestižní taneční školy. Mezi žákyněmi této školy je běžné, že jejich ambiciózní matky je honí za vítězstvími v různých soutěžích, oblékají je a líčí, jako by jejich dcery už byly dospělé. Mezi malými holčičkami tak vládne krutý konkurenční boj?

2x08 - The Woman in the Sand (Žena v písku):

Agent Seeley Booth s doktorkou Temperance Brennanovou jedou přes celou zemi do města hazardu, do Las Vegas. Důvodem jejich cesty však není touha po rychlém zbohatnutí, ale nalezená mrtvola, jejíž totožnost a případně i vraha chtějí vypátrat. V přestrojení se proto vydávají do centra nelegálních soubojů na život a na smrt. Boxují zde muži i ženy ? a kolem těchto zápasů se točí i velké peníze. Souboje jsou ale bohužel natolik brutální, že při nich může dojít i k úmrtí, a taková mrtvola se pak musí zakopat v poušti?

2x09 - Aliens in a Spaceship (Vetřelci v kosmické lodi):

Doktorka Brennanová jede s agentem Boothem do lesa, o kterém místní šerif tvrdí, že tam našel létající talíř s těly mimozemšťanů. Na určeném místě Brennanová zjistí, že ?létající talíř? je pivní sud a v něm jsou nalezena dvě těla teenagerů ? chlapců. V laboratoři z ostatků zjistí, že jde o dvojčata, Matthewa a Ryana Kentovy, která se před pěti lety stala obětí únosu. Zack zjistí, že jeden z chlapců má četné zlomeniny kostí, zatímco druhý žádné. Ten se zraněními zemřel na vykrvácení, zatímco druhý později zadušením? Agent Booth a dr. Brennanová pátrají v podrobnostech starého případu. Zjistí, že ten tenkrát vyšetřoval agent FBI Pete Sanders a že rodičům radil, aby výkupné neplatili. Dále sledují stopy, které je zavedou až k neblaze proslulému sériovému vrahovi, známému jako Grave Digger ? Hrobník. Své oběti unesl, pak je zahrabal a žádal výkupné. Pokud výkupné nedorazilo, nechával své oběti zemřít pomalou smrtí udušením... Hrobník se ukáže být velmi silným protivníkem ? během pátrání se Brennanová a její spolupracovník Hodgins sami stávají jeho novými zajatci a ocitají se i s autem zasypaní pod zemí. Booth je nucen vyšetřovat jejich únos, aby je dostal z podzemního hrobu?

2x10 - The Headless Witch in the Woods (Bezhlavá čarodějnice v lese):

Tým doktorky Brennanové s agentem Boothem vyšetřuje vraždu studenta filmové školy, který pracoval na dokumentu o legendě o bezhlavé čarodějnici, která údajně straší v lese už od 17. století. Jednalo se o jistou Maggie Cindersovou, která byla obviněna z čarodějnictví a poté popravena. Od té doby prý bloudí po místním hustém lese a hledá svoji hlavu? Tělo studenta bylo v hluboké jámě zakryté větvemi a objevila ho náhodou skupina turistů. Místní policista si myslí, že jde o pomstu čarodějnice, která prý usekne hlavu každému, kdo se na ni odváží pohlédnout. Brennanová je vůči pověsti jako vždy skeptická a má ironické poznámky, Booth ale vypadá znepokojeně. Brennanová se spustí do jámy k tělu, identifikuje ho jako muže mezi 18 a 23 lety, který má u sebe videokameru. Jeho hlava však chybí?

2x11 - Judas on a Pole (Jidáš na kříži):

Zatímco Zach se potí před zkušební komisí při obhajobě dizertační práce, aby získal titul doktora, agent Booth přichází pro doktorku Brennanovou, členku komise, protože mají nový případ. Na střeše hotelu byla nalezena ohořelá mrtvola muže, připevněného na kříži jako Ježíš? Zprvu vše vypadá jako podivná rituální vražda. Seeley Booth ihned určuje, že způsob provedení vraždy ukazuje na to, že mrtvý byl zrádce, práskač ? a jeho smrt měla být varováním. V krku mrtvoly je nalezen papírek s jeho jménem a datem ?únor 1978?. Zavražděný muž se jmenuje Garrett Russell a je to bývalý agent FBI? V bytě zavražděného najdou vyšetřovatelé velké množství fotografií, na nichž je bratr doktorky Brennanové ? Russ. Ten ji ostatně v téže době sám vyhledá a sdělí jí, že dostal od otce zprávu, že jsou oba v nebezpečí. Pátrání v minulosti ukáže, že v únoru 1978 byl odsouzen Marvin Beckett, aktivista bojující za lidská práva, který byl obviněn z vraždy agenta FBI Augusta Harpera. Již třicet let má být ale tento muž ve vězení. Bývalá manželka agenta Harpera však vyšetřovatelům sdělí, že jejího manžela zabili ostřelovači z FBI. Shromažďoval totiž důkazy proti zkorumpovaným členům FBI, které dokazovaly podvody, jichž se jeho bývalí kolegové dopustili. Všechny materiály schoval shodou okolností do téže banky, kterou vyloupili rodiče Russe a doktorky Brennanové? Je jasné, že někdo chce všemi prostředky zabránit tomu, aby vyšla pravda najevo, a ohrožuje děti Maxe Keenana, otce Temperance a Russe, který je teď neznámo kde. Doktorce se přihlásí jistý kněz jménem Tommy Coulter, který tvrdí, že jejího otce dobře zná ? a ten ho prý používá jako prostředníka. Opakuje, že ona i její bratr jsou ve velkém nebezpečí. Doktorka a agent Booth začnou pátrat po temném pozadí vraždy Augusta Harpera, za níž s největší pravděpodobností stojí samotná FBI? A Temperance zatím nemá ani tušení, že ji čeká šokující překvapení!

2x12 - The Man in the Cell (Muž v cele):

Ve vězeňské cele, kde vypukl požár, je nalezeno zpola zuhelnatělé tělo. Mělo by patřit odsouzenci na smrt, který tam pobýval, ěkolikanásobnému vrahovi mladých dívek Howardu Eppsovi. Doktorka Brennanová si ale ihned všimne, že zlomenina zápěstí mrtvoly, podobná té, jakou měl Epps, je čerstvého data. Ukazuje se, že vrah zabil jednoho z hasičů, zapálil ho, vzal si jeho oblek a z vězení utekl? Epps neztrácí čas a začne doktorce okamžitě vyhrožovat. Všem je jasné, že je nutné ho co nejrychleji chytit, jinak bude ve vraždění pokračovat. Jeho bývalá manželka odmítne policejní ochranu ? a brzy nato je její hlava nalezena v ledničce jejich společného bytu, z něhož se žena mezitím odstěhovala. Agent Booth tuší, že hlava s velkou pravděpodobností obsahuje něco, co je důležité pro další vyšetřování. Vrah je totiž velmi inteligentní, sám sebe považuje za nepřekonatelného a rád dává vyšetřovatelům různé hádanky, pracuje s náznaky. Dokonce začal ohrožovat i malého Boothova syna Parkera, což agenta rozzuří téměř k nepříčetnosti. Přestože chce patoložka Camilla Saroyanová při ohledávání hlavy dodržet stanovený postup, Seeley Booth na ni naléhá, aby lebku otevřela. Jakmile však do ní zařízne pilkou, skácí se k zemi s pěnou u pusy. V kritickém stavu je převezena do nemocnice. Nikdo neví, čím byla infikována, a lékaři oznamují, že Camille zbývá už jen několik hodin života.Všichni členové týmu pracují na plné obrátky a doufají, že se jim ještě podaří zachránit jí život?

2x13 - The Girl in the Gator (Dívka v krokodýlovi):

Agent Booth a doktorka Brennanová jdou po ulici, když agentovi někdo volá z Floridy. Těsně kolem nich jede zmrzlinářský vůz, z něhož se hlasitě ozývá hudba. Booth řidiče prosí, aby ji ztlumil, ten to ale neudělá. Rozčílený Booth vystřelí na hlavu klauna, v níž je instalován tlampač. Je mu odebrána zbraň a musí se podrobit odbornému vyšetření psychiatrem. Doktorka tentokrát zůstává na vyšetřování sama? V močálech Everglades na Floridě je zabit nebezpečný krokodýl, kterému místní říkají Eugen, a v jeho útrobách jsou nalezeny pozůstatky asi devatenáctileté dívky. Doktorka a místní agent Sullivan, Boothův známý, brzy zjistí, že se jedná o asi tři neděle pohřešovanou studentku Judy Dowdovou, jejíž otec nahlásil zmizení poté, co se mu dívka přestala hlásit z prázdninového pobytu, kam odjela s kamarádkou Abigail Simpsovou. Abigail ukáže vyšetřovatelům fotografie, které je zavedou na stopu Montyho Golda. Ten řídí speciální internetovou stránku, kde jsou vyfotografované polonahé studentky při nejrůznějších ?radovánkách?. Zdá se, že i mrtvá Jude k nim patřila? Pitva ovšem prokáže, že dívka byla před smrtí znásilněna a nezemřela po napadení krokodýlem: byla zezadu probodena. K vraždě došlo jinde a teprve pak ji vrah předhodil krokodýlům. Při rozhovoru s Montym si vyšetřovatelé všimnou podivného kazatele Isaaca, náležejícího údajně k církvi Zlaté spásy. Ten rozdává dívkám v jeho podniku brožurky, nabádající je k ctnostnému životu a hříšného Montyho neustále pronásleduje ve svém autě. Analýza obsahu žaludku mrtvé prokáže přítomnost drobných zlatých plíšků, které se přidávají do jistého nápoje, který Jude před smrtí prokazatelně pila. Přesně takový nápoj je nalezen i v Montyho pojízdném autobusu. Stává se tedy hlavním podezřelým. Otec mrtvé přichází za Angelou a chce vědět, jestli jeho dceru skutečně zabil Monty?

2x14 - The Man in the Mansion (Muž v domě):

Agent Seeley Booth a doktorka Temperance Brennanová jsou povoláni k dalšímu případu. Přijedou do domu a jejich šéfka Camille jim cestou k oběti objasňuje situaci. Mrtvý muž je totiž s největší pravděpodobností Terence Bancroft, který byl odpovědný za finanční podporu Jeffersonova institutu. Mrtvola muže je pobodaná a přivázaná k židli ? a tým specialistů byl povolán, aby případ prošetřil? Hodgins si při prohlížení fotografií, které našel na stole oběti, všimne fotografie čtyř chlapců. Na zadní straně je napsáno: ?Já, Hodgins, Stoner a Tripp před naší první štací. Srpen ´95.? Hodgins si fotografii, na které je zachycen s obětí, strčí do kapsy? V domě se pak náhodně potkává s Clarrisou Bancroftovou, manželkou zavražděného, která je setkáním hodně překvapená. Pravdou je, že Hodginse a Clarrisu pojí romantická minulost. Hodgins jí ale říká, že musejí předstírat, že se neznají, protože kdyby to někdo zjistil, odebrali by ho z případu. Clarrisa tedy souhlasí, že jejich společné tajemství udrží. Netrvá však dlouho, a osobní napojení Hodginse na případ se ?provalí? ? a dobré jméno Jeffersonova institutu je tak vážně ohroženo. Nepříjemnosti na sebe nenechají dlouho čekat?

2x15 - The Bodies in the Book (Vraždy podle knihy):

Agent Booth a doktorka Brennanová jsou povoláni k nálezu mrtvoly, vylovené z moře. Tělo vykazuje podobný způsob zabití, jaký popisuje ve své knize doktorka Brennanová. Brzy následují nálezy dalších dvou obětí vraždy a vypadá to, že agenti mají co do činění s masovým vrahem. Překvapením v těchto případech ale ještě není zdaleka konec?

2x16 - The Boneless Bride in the River (Nevěsta bez kostí):

Na dně řeky je nalezena mrtvá žena, která byla vykostěná, a pro doktorku Temperance Brennanovou zde tudíž není žádná práce. Vybírá si tedy dovolenou, kterou chce strávit romanticky na lodi s agentem Timem Sullivanem. V laboratoři však Camille při pitvě těla nalezne levou čéškovou kost, což je pro agenta Seeleyho Bootha pádný důvod k tomu, aby doktorce Brennanové idylku se Sullym přerušil? Vyšetřování zavede Brennanovou s Boothem do čínské komunity, kde se konají rituální pohřby, ke kterým jsou zapotřebí kosti mladé ženy? Sully přemlouvá Brennanovou, aby s ním na jeho lodi odplula do Karibiku. Temperance si bere čas na rozmyšlenou a při první příležitosti se ptá Seeleyho, jestli si myslí, že by měla se Sullym odjet. Agent Booth po chvíli váhání říká, že ano. Jak se Temperance nakonec rozhodne? Dá přednost své práci, nebo lásce?

2x17 - The Priest in the Churchyard (Kněz na hřbitově):

Na starém hřbitově u kostela, kde se už léta nepohřbívá, praskne potrubí a celý hřbitov je zaplavený. Vyplavou rakve i mrtvoly, a proto je na toto místo povolána doktorka Brennanová s agentem Boothem. Mezi mrtvolami ovšem objeví ostatky, které tam neležely déle než tři roky. Začíná vyšetřování, které navíc komplikuje napětí, jež mezi Brennanovou a Boothem narůstá?

2x18 - The Killer in the Concrete (Vrah v betonu):

Agent Booth a doktorka Brennanová vyšetřují další případ ? tentokrát byla nalezena mrtvola zalitá v betonu. Na FBI ukazuje Booth Brennanové složku oběti ? Billyho Ray McKennana, který byl zapleten do organizovaného zločinu. Je tam i složka jednoho z jeho kumpánů ? Hugha Kennedyho, který své oběti rád zabíjel sekáčkem na led. Oba pracovali pro zločineckého šéfa jménem Gallagher. Před dvěma roky šli oba do vězení, ale Kennedy byl brzy propuštěn. Podle dostupných údajů však brzy poté zemřel při autonehodě. Jediné, co má Brennanová s Boothem k dispozici, je jeho noha, zbytek těla uhořel. Booth žádá Brennanovou, aby zjistila, zda noha opravdu patřila Kennedymu. Netrvá dlouho a na základě výsledků testů získá tým v laboratoři důkazy, že noha byla skutečně Kennedyho? Seeley Booth se dozvídá, že Kennedy měl vždycky rád modely letadel. Navíc dostává varování, aby byl opatrný, protože jde o velmi nebezpečného zločince. Na setkání fandů modelů letadel způsobí Booth rozruch tím, že vjede na plochu, aby donutil všechny lidi vstát. Chce tak zjistit, kdo z nich má jen jednu nohu. Akce je úspěšná, agent Kennedyho vzápětí skutečně spatří? Booth přichází ke dveřím Kennedyho bytu, ale těsně před tím, než zaklepe, srazí Kennedy Bootha k zemi. Seeley upadne do bezvědomí... Později se Booth v bytě Kennedyho probouzí z mrákot, je zabalený do koberce? Doktorka Temperance Brennanová se spolu se svým otcem, jenž ji po dlouhé době zase vyhledal, pouští do nebezpečného pátrání, aby zachránila svého parťáka, kterému jde o život?

2x19 - Spaceman in a Crater (Muž, který spadl z nebe):

Doktorka Brennanová s agentem Boothem jsou přivoláni k případu mrtvoly muže, která byla nalezena na poli. Vypadá to, že muž musel spadnout na místo z obrovské výšky. Booth a Brennanová začínají nejprve pátrat po identitě mrtvého. Postupně se dopracují k tomu, že se jednalo o pilota, který vypadl z letadla. Jenže smrt nastala ještě před pádem, takže je jasné, že šlo o vraždu. Další stropy zavádějí dvojici vyšetřovatelů mezi pilotovy nejbližší?

2x20 - The GlowingBones in the OldStoneHouse (Svítící kosti):

Doktorka Brennanová a agent Booth jsou přivoláni k podivnému případu, kostra zavražděné ženy zvláštně světélkuje. Pojmou podezření, že jsou kosti pravděpodobně radioaktivní, a proto si oblékají anti-radiační skafandry, aby mohli obhlédnout místo činu. Přístroj však záhy ukazuje, že zde žádná radiace není. Seeley Booth s Temperance Brennanovou sundávají speciální obleky, důvod, proč kostra září, je v tuto chvíli pro všechny záhadou? V pitevní místnosti získá Camille pomocí speciální techniky otisk prstu oběti a identifikuje ji jako Carly Victorovou, mladou kuchařku ? Později při podrobném zkoumání v laboratoři Hodgins odhalí, že zdrojem tajemného záření kostí je fosforeskující bakterie, která se často nachází v suši? Hodgins, který je až po uši zamilovaný do Angely, pro ni připravuje romantické překvapení ? chce ji znovu požádat o ruku?

2x21 - Stargazer in a Puddle (Tulačka po hvězdách):

Doktorka Brennanová s agentem Boothem naleznou v zaplavené budově lidské ostatky. Kosti odpovídají zhruba desetileté holčičce, ale počítačová rekonstrukce podoby mrtvé, kterou Angela sestaví, odpovídá osmdesátileté ženě. Tým společnými silami zjistí, že obětí je dívka, která trpěla chorobou způsobující rychlé stárnutí? Ale nejen prací žije tým z laboratoře Jeffersonova ústavu: chystá se svatba Angely s Hoskinsem. Při obřadu však dojde k jeho nečekanému přerušení?

3x01 - The Widow's Son in the Windshield:

3x02 - Soccer Mom in the Mini-Van:

3x03 - Death in the Saddle:

3x04 - The Secret in the Soil:

3x05 - Mummy in the Maze:

3x06 - Intern in the Incinerator:

3x07 - Boy in the Time Capsule:

3x08 - The Knight on the Grid:

3x09 - The Santa in the Slush:

3x10 - The Man in the Mud:

3x11 - Player Under Pressure:

3x12 - The Baby in the Bough:

3x13 - The Verdict in the Story:

3x14 - The Wannabe in the Weeds:

3x15 - The Pain in the Heart:

4x01 - Yanks in the UK Part 1:

4x02 - Yanks in the UK Part 2:

4x03 - The Man in the Outhouse:

4x04 - The Finger in the Nest:

4x05 - The Perfect Pieces in the Purple Pond:

4x06 - The Crank in the Shaft:

4x07 - The He in the She:

4x08 - The Scull in the Sculpture:

4x09 - The Con Man in the Meth Lab:

4x10 - The Passenger in the Oven:

4x11 - The Bone That Blew:

4x12 - Double Trouble in the Panhandle:

4x13 - Fire in the Ice:

4x14 - The Hero in the Hold:

4x15 - The Princess and the Pear:

4x16 - The Bones That Foam:

4x23 - The Girl in the Mask:

4x24 - The Beaver in the Otter:

4x17 - The Salt in the Wounds:

4x18 - Doctor in the Den:

4x19 - Science in the Physicist:

4x20 - The Cinderella in the Cardboard:

4x21 - Mayhem on Cross:

4x22 - The Double Death of The Dearly D.:

4x25 - The Critic in the Cabernet:

4x26 - The End in the Beginning:

5x01 - Harbingers Under the Fountain:

5x02 - The Tough Man in the Tinderbox:

5x03 - The Plain in the Prodigy:

5x04 - Beautiful Day in the Neighborhood:

5x05 - A Night at the Bones Museum:

5x06 - The Tough Man in the Tender Chicken:

5x07 - The Dwarf in the Dirt:

5x08 - The Foot in the Foreclosure:

5x09 - Gamer in the Grease:

5x10 - The Goop on the Girl:

5x11 - The X In The File:

5x12 - The Proof in the Pudding:

5x13 - The Dentist in the Ditch:

5x14 - The Devil in the Details:

5x15 - The Bones on the Blue Line:

5x16 - The Parts in the Sum of the Whole:

5x17 - The Death of the Queen Bee:

5x18 - The Predator in the Pool:

5x19 - The Rocker in the Rinse Cycle:

5x20 - The Witch in the Wardrobe:

5x21 - The Boy with the Answer:

5x22 - The Beginning in the End: